Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Нові успіхи студентів педагогічного факультету
Дистанційна робота закладів позашкільної освіти

20 травня 2020 року Міжнародною асоціацією позашкільної освіти під керівництвом професора О. Биковської, Інститутом модернізації змісту освіти МОН України та кафедрою позашкільної освіти інженерно-педагогічного факультету НПУ ім. М. Драгоманова проведено ІІІ Методологічний оnline семінар із позашкільної освіти «Дистанційна робота закладів позашкільної освіти». У роботі  семінару взяли участь викладачі та студенти бакалаврату (44 ПЗ гр.) і магістратури (541 П, 542 П, 541 ПЗ гр.) денного й заочного відділень педагогічного факультету ІДГУ.

 

На початку семінару в.о. генерального директора директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН України В. Сальков звернув увагу учасників на ті специфічні умови, в яких сьогодні працюють педагоги позашкілля (переведення фахівців на гнучкий графік роботи; вибір засобів онлайн-зв’язку та форматів дистанційних занять з учнями; запис відео для переглядів занять тощо). У наступній частині семінару свої лекції з теми «Дистанційна робота закладів позашкільної освіти» презентували директор Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості, заступник керівника Львівського відділу МАПО І. Чурій і директор Комунального ЗПО «Дитячо-юнацький центр «Штурм» Дніпровської міської ради І. Герліванова. Корисним стимулом для самоосвіти студентів стало приєднання до віртуальної спільноти фахівців позашкільних закладів й отримання сертифікатів.

Акредитаційна експертиза освітньої програми за спеціальністю 032 Історія та археологія освітньої програми «Історія та археологія: історія. Європейські студії» за першим (бакалаврським) рівнем
УВАГА!

Шановні здобувачі вищої освіти та працівники, що забезпечують освітній процес за спеціальністю 032 Історія та археологія освітньої програми «Історія та археологія: історія. Європейські студії» за першим (бакалаврським) рівнем!

 

Впродовж 09 – 11 червня 2020 р. з використанням технічних засобів відеозвязку ZOOM здійснюватиме роботу експертна група для проведення акредитаційної експертизи зазначеної освітньої програми. Пізніше буде оприлюднено лінк, за яким всі бажаючі зможуть приєднатися до відкритої зустрічі з експертною групою відповідно до затвердженого плану-візиту. 

 

Наказ НАЗЯВО №904-Е від 26 травня 2020 року “Про призначення експертної групи”

Лінгвісти ІДГУ: сторінками історії
Всеукраїнська конференція Збереження і розвиток української мови в лінгвально неоднорідних регіонах України, 2017

Сьогодні у День філолога вшануємо тих, хто має безпосереднє відношення до розвитку мовознавства в університеті. Звісно, за 80 років його існування таких особистостей чимало. У цій короткій статті згадаємо лише деяких незабутніх, видатних, авторитетних вчених, хто у стінах цього закладу освіти творив і творить історію українського мовознавства: А. М. Мукан, В. П. Дроздовського, О. А. Зарудняка, Ю. О. Карпенка, О. А. Колесникова, П. Ю. Гриценка.

 

Агафія Михайлівна Мукан – перша дослідниця місцевих українських говірок (захистила кандидатську дисертацію «Українські наддунайські говірки. Фонетико-граматичні особливості»), завідувачка кафедри мови в Ізмаїльському педінституті, де працювала з 1946 по 1962 рр.

 

Володимир Петрович Дроздовський – доктор філологічних наук, професор, також вивчав українські південнобессарабські говірки (кандидатська дисертація «Українські говірки Бессарабського Примор’я: на матеріалі обстеження Саратського, Татарбунарського та Білгород-Дністровського районів Одеської області»), з 1994 року працював на посаді професора в Ізмаїльському педагогічному інституті, окрім місцевих українських говірок, вивчав стилістику літературної форми мови. Під його керівництвом наукові роботи виконували наші викладачі – С. Т. Лавриненко, І. Б. Циганок.

 

Зарудняк Олександр Андрійович працював в університеті з 1955 по 2012 рр. Викладацьку діяльність Олександр Андрійович вміло поєднував з адміністративною роботою. З 1956 р. по 1961 р. очолював факультет підготовки вчителів початкових класів. З 1966 р. по 1983 р. він – проректор з навчальної роботи; з 1983 р. по 1987 р. – завідувач кафедри української мови та літератури; з 2000 р. по 2011 р. – завідувач кафедри практичного курсу української мови. Колеги досі пам’ятають його як «патріарха університету», «педагога від Бога».

 

Літературно-музичний вечір «Трохи поезії! Трохи життя! Трохи почуттів!»
24 травня студенти ІДГУ дистанційно провели літературно-музичний вечір, присвячений Дню слов’янської писемності та культури

24 травня студенти Ізмаїльського державного гуманітарного університету дистанційно провели  літературно-музичний вечір «Трохи поезії! Трохи життя! Трохи почуттів!», присвячений  Дню слов’янської писемності та культури (24 травня) і Дню філолога (25 травня).

 

Захід розпочали керівник студентської служби – В. О. Маніта та директор студмістечка ІДГУ – Ж. Є. Нанівська,  які звернулися до студентів із вступним словом щодо  історичної спадщини творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія та значущості філології,  що включає в себе сукупність наук, які вивчають наш багатий культурний спадок,  виражений як в літературній творчості, так і в мовній культурі.

 

Вечір подарував слухачам щирі емоції та натхненний настрій. У повітрі витала святкова атмосфера. Студенти декламували вірші, зачаровували присутніх українськими і болгарськими піснями, грою на музичних інструментах.

 

Увага!
Оголошення!

На виконання рішення Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р № 392  та згідно з Наказом №56 від 22.05.2020 р. в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті  вносяться зміни до наказів № 34 від 12.03.2020 р. «Про заходи запобігання розповсюдження захворювання на коронавірус COVID-19», № 35 від 12.03.2020 р. «Про заходи запобігання розповсюдження захворювання на коронавірус COVID-19», № 37 від 16.03.2020 р. «Про заходи запобігання розповсюдження захворювання на коронавірус COVID-19», № 38 від 18.03.2020 р. «Про організаційні заходи щодо запобігання поширення коронавірусу COVID-19 в гуртожитках університету», № 39 від 18.03.2020 р. «Щодо впровадження гнучкого (дистанційного) режиму роботи працівників в університеті», № 40 від 02.04.2020 р. «Про внесення змін до деяких наказів у зв’язку із продовження карантину», № 43 від 24.04.2020 р. «Про внесення змін до деяких наказів у зв’язку із продовження карантину», № 48 від 05.05. 2020 року «Про внесення змін до деяких наказів у зв’язку із продовження карантину»  в частині терміну дії карантину і продовження його до 22 червня 2020 р.

 

 

З Днем слов’янської писемності й культури
З Днем слов’янської писемності і культури

Шановні викладачі та студенти! Дорогі друзі!

Кафедра загального мовознавства, слов’янських мов і світової літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету щиро вітає Вас із Днем слов’янської писемності й культури.

 

У нашій країні 24 травня стало святом у 2005 році, але задовго до встановлення офіційної дати українці разом з іншими слов’янськими народами віддавали свою шану та подяку святим братам Кирилу та Мефодію за їх неоціненний внесок в духовний розвиток слов’янства. Завдяки унікальній азбуці, створеній солунськими братами, та Болгарській державі, яка забезпечила умови для її збереження, ми маємо змогу записувати найцінніші для нас слова і побажання, втілювати творчі та наукові задуми, що змінюють життя.

 

Онлайн-конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки»
Онлайн-конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки»

21 травня 2020 року відбулася урочиста подія: наукова спільнота України об’єдналася на міжвузівській онлайн-конференції «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки», присвячений Всесвітньому Дню вишиванки. Організаторами конференції виступили Інститут педагогіки НАПН України, Інститут проблем виховання НАПН України, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та Ізмаїльський державний гуманітарний університет.

 

У заході взяли участь науково-педагогічні працівники та студенти Івано-Франківського фахового коледжу, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Південноукраїнського національного університету імені К.Д. Ушинського, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка та Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

 

Герої не вмирають
23 травня в Україні відзначають День героїв

23 травня в Україні відзначають День героїв – це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. Це свято покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

 

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв?

Тому що  в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття: 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття – Микола Міхновський; 25 травня 1926 року – головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років – Симон Петлюра;  23 травня 1938 року – засновник та провідник ОУН – Євген Коновалець.

До здобуття Україною незалежності свято відзначали підпільно, лише з проголошення незалежності воно почало набувати розголосу.

 

Карантин – не привід відмовлятися від активного наукового життя
Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Етнічність. Націоналізм. Глобалізм»

13 травня 2020 року наш університет виступив співорганізатором Першої Міжнародної наукової конференції «Історія, археологія, інформаційна, бібліотечна та архівна справа: актуальні проблеми науки та освіти», яка проходила під егідою кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету (м. Кропивницький).  Крім представників ІДГУ, в науковому заході взяли участь викладачі та аспіранти з університетів Білостоку (Польща), Кагулу (Молдова), науковці Браїльського музею Кароля І (Румунія). Конференція проходила на платформі ZOOM.

 

18-19 травня 2020 року науковці ІДГУ: проф. Кічук Я.,  проф. Циганенко Л., д.пед.н. Лесіна Т., доц. Дроздов В., доц. Кольцун Н., доц. Церковна В., к.і.н. Морошан Н., аспіранти Акчебаш А., Градинар Г. – взяли участь у Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Етнічність. Націоналізм. Глобалізм». Варто зазначити, що організатором дійства виступив   ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Серед співорганізаторів конференції такі знані наукові установи Європи як: Інститут політичних та етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, Європейська Асоціація Наук з Безпеки  (Польща), Стамбульський фонд науки та культури (Туреччина), Інститут політичних досліджень Польської академії наук, Міжнародна федерація суспільно-наукових організацій.  Ізмаїльський державний гуманітарний університет разом із Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» виступив співорганізатором цього важливого і цікавого наукового дійства.  Конференція була проведена на платформі  Microsoft Teams.

До уваги випускників ОС «бакалавр»!
УВАГА!

На виконання рішення Міністерства освіти і науки України про послаблення протиепідемічних заходів з 01 червня 2020 р. атестація здобувачів вищої освіти ІДГУ проводитиметься в традиційній формі у навчальному корпусі № 1 (м. Ізмаїл, вул. Рєпіна, 12) відповідно до розкладу роботи екзаменаційних комісій для проведення атестації здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» у 2019-2020 н.р.

 

Програми атестаційних екзаменів розміщені на сайті університету та на  платформах Moodle або Google Classroom.

 

Стежте за нашими новинами.

Адміністрація університету