Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Інтерактивна лекція «Інтернет-сервіс мультимедійних дидактичних вправ LearningApps»
У рамках Фестивалю науки та арт-проектів кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики, інформатики та інформаційної діяльності Мізюк В.А. провела відкриту інтерактивну лекцію

У рамках Фестивалю науки та арт-проектів з нагоди Всеукраїнського дня науки в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики, інформатики та інформаційної діяльності Мізюк Вікторія Анатоліївна провела відкриту інтерактивну лекцію «Інтернет-сервіс мультимедійних дидактичних вправ LearningApps».

 

Основними питаннями лекції стало висвітлення значення веб-технологій у педагогічній діяльності, функціональні можливості LearningApps як технології для створення інтерактивних вправ, етапи розробки вправ за допомогою даного сервісу та способи їх впровадження вчителями на окремих етапах уроках.

 

Лектор представила власний веб-сайт як приклад організації вчителем електронних освітніх ресурсів, розкрила алгоритм створення дидактичних завдань у середовищі LearningApps.

Студенти-філологи – активні учасники проекту!
Тема наукових уподобань магістрантки ФУФСН Марини Коваль – синтез мистецтв у творчості придунайських поетів

Настала, вочевидь, пора знайомити з плідною та результативною дослідницькою діяльністю наших студентів, котра провадиться в руслі наукового проекту. Вельми активно й продуктивно працює в цьому напрямку студентка 1 курсу магістратури факультету української філології та історії Марина Коваль.

 

Тема її наукових уподобань – синтез мистецтв у творчості придунайських поетів. Упродовж навчального року її публікації та виступи з цієї проблематики на науково-методичних заходах різного рівня зустрічають з особливим інтересом. Це потвердила і цікава й креативна презентація «Дана Дунаю: мистецькі обрії рідного краю» під час Фестивалю науки та арт-проектів в ІДГУ. Творчість кілійського віртуоза слова Володимира Сімейка (1950-2004) завдяки її дослідженням дедалі активніше завойовує увагу й симпатію читачів до краси українського художнього слова сонцесяйного Придунавʼя. А тепер про нашого талановитого краянина, як, власне, й про інших досліджуваних нею унікальних поетів (М. Василюка, В. Виходцева, Т. Кібкало, В. Реву), дізнається уся Україна.

Бібліоквест «Пригоди для ерудитів»
Студенти І і ІІ курсу ФУАІД (спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа) змагалися у спритності, готовності до сприймання та передачі інформації

У рамках Фестивалю науки та арт-проектів з нагоди Всеукраїнського дня науки в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті проходив бібліоквест «ПРИГОДИ ДЛЯ ЕРУДИТІВ».

 

Гра була дуже цікавою і насиченою. Студенти І і ІІ курсу ФУАІД (спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа) змагалися у спритності, готовності до сприймання та передачі інформації.

 

Модераторами заходу виступили представники кафедри математики, інформатики та інформаційної діяльності Кожухар Жанна Вікторівна (к.пед.н., ст. викладач), Щетиніна Світлана Володимирівна (викладач, завідувач бібліотеки), Грендач Тетяна Іванівна (викладач).

 

Завдання квесту полягали в тому, що студенти мали відгадати загадку-асоціацію про місце в корпусі університету, потім знайти його та виконати завдання. До підготовки локацій квесту були залучені працівники відділу кадрів, архіву, диспетчерської служби та бібліотеки університету.

Психологічна гра «Мафія» в ІДГУ
У заході взяли участь студенти різних курсів та спеціальностей

17 травня Кафедра загальної та практичної психології разом із Клубом психологічної гри «Мафія в Ізмаїлі» організували гру спеціально для студентів Ізмаїльського державного гуманітарного університету. «Мафія» – це інтелектуальна психологічна гра, яка відома у всьому світі. Вже кілька років вона користується великою популярністю в нашому місті і регулярно проводиться у різноманітних закладах відпочинку для всіх бажаючих. Сьогодні така крута гра вперше була проведена в ІДГУ. У заході взяли участь студенти різних курсів та спеціальностей.

 

«Мафія» – це командна, покрокова, психологічна, інтелектуальна  і рольова гра з детективним сюжетом.  Діють в ній різні персонажі, серед яких – шериф, дон мафії, члени мафії та картелю, путана, доктор, мирні жителі та деякі інші.  За сюжетом, жителі міста, смертельно втомлені від засилля мафії, пристрасно бажають засадити всю компанію злочинців за ґрати, а мафіозі, в свою чергу, не бачать причин, щоб не «прихлопнути»  все населення міста як «настирливу муху». Учасники талановито вжилися у відведені ролі та були вельми переконливі у своїх доводах. Настільки переконливі, що мафія та картель перемогли мирних жителів! Гра пройшла дуже весело, цікаво та стала незабутньою зустріччю для наших студентів!

Педагогічний факультет на провідних ролях в Фестивалі науки та арт-проектів
Педагогічний факультет брав активну участь в організації та проведенні Фестивалю науки та арт-проектів

15 травня в стінах Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбувся масштабний за розмахом і незвичайний за форматом Фестиваль науки та арт-проектів, присвячений до Всеукраїнського дня науки, який відзначаються 18 травня.

 

Повний навчальний день для всього студентського та викладацького складу було відведено на захід, який містив більш ніж сорока локацій. Цікавим був принцип – вільне відвідування і невимушена участь. Кожен міг вибрати для себе з програми найбільш привабливе й цікаве для себе. І, напевно, багато хто жалкував, що закони природи не дозволяють бути в двох або трьох місцях одночасно.

 

Урочисте відкриття фестивалю відбулося вранці в конференц-залі головного корпусу університету. Привітальні слова ректора ІДГУ Ярослава Кічук, проректора з науково-педагогічної роботи Лілії Циганенко налаштували всіх, кому довелося брати участь у відкритті, на щось захоплююче.

 

Майже п’ять годин різнопланових занять в десяти аудиторіях, в конференц-залі, в холах різних поверхів, в актовому і спортивному залах дозволили всім проявити активність, зануритися в креатив, дізнатися багато нового.

Травневий подарунок від студентів – Вечір англійської мови
Вечір англійської мови “English Party” підтвердив неймовірний творчий потенціал кафедри англійської мови та перекладу ІДГУ

Цього року травень в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті видався особливим. 15 травня, 2019 р. відбувся надзвичайний захід – Фестиваль науки та арт-проектів, який підтримували суспільна організація «Центр розвитку Бессарабії» та Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей. У Фестивалі брали активну участь представники професорсько-викладацького складу ІДГУ, студенти та чисельні гості.

 

У рамках Фестивалю відбувся Вечір англійської мови “English Party, який традиційно, вже багато років поспіль організує та проводить кафедра англійської мови та перекладу. Цього року відповідальними за проведення заходу були доц. Вдовенко Т.О. та доц. Четверікова О.Р.

 

Вечір англійської мови дає можливість студентам розкрити свої таланти, показати ступінь володіння англійською мовою. вміння перетворювати у життя набуті комунікативні компетентності, ділитися радістю та посмішками.

Студентські дебати на тему «Вплив маркетингу на формування суспільної думки та поведінки людини»
Одним із заходів Фестивалю науки та арт-мистецтв в ІДГУ стали студентські наукові дебати

15 травня 2019 року в стінах Ізмаїльського державного гуманітарного університету було проведено ряд заходів, об’єднаних під назвою «Фестиваль науки та арт-мистецтв», присвячених до Дня науки. Одним із таких заходів стали студентські наукові дебати на тему «Вплив маркетингу на формування суспільної думки та поведінки людини». Організаторами даного заходу стали викладачі кафедри управління підприємницькою та туристичною діяльністю Яковенко О.І. та Іваненко І.В. До участі у дебатах запрошено студентів з Придунайської філії Міжрегіональної академії управління персоналом.

 

У ході проведення заходу було створено дві команди: команда ПФ МАУП аргументувала переваги від застосування маркетингу, а команда ІДГУ – недоліки від використання маркетингу. До складу команди Ізмаїльського державного гуманітарного університету увійшли студенти 1,2,3 курсів з економічних спеціальностей. Учасники підготували 3 презентації за такими напрямками: сучасні інструменти маркетингу, застосування маркетингу у різних галузях економіки та соціальна відповідальність у маркетинговій діяльності.

Подорож штатами Америки
Конкурс студентських проектних робіт (Project work) з теми: «Сполучені Штати Америки»

15 травня, в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, уперше відбулось грандіозне наукове свято – Фестиваль науки та арт – проектів, який був приурочений до Всеукраїнського дня науки організований  під керівництвом (проректора  з науково – педагогічної роботи – проф. Л.Ф. Циганенко та усіх факультетів). Так, у рамках фестивалю викладачами кафедри англійської мови та перекладу (завідувач – доц. С.О.Рябушко) був організований творчий захід –  конкурс студентських проектних робіт (Project work) з теми: «Сполучені Штати Америки»  («Let’s explore the United States»).  Відповідальною за захід була доцент кафедри англійської мови та перекладу Чуфарлічева А.Ю. Студенти факультету іноземних мов та факультету управління, адміністрування та інформаційної діяльності представили свої креативні проектні роботи з оглядом на 5 штатів Америки:  Флоріда, Невада, Каліфорнія, Техас та  острів Гаваї.

 

Кожна проектна робота складалась із наступних складових: представлення візитної картки штату (її географічне розташування, національні символи, столиця, девіз, етнічний склад), відомості про цікаві історичні періоди штату, ознайомлення із видатними особами, інформація про досягнення та здобутки у різних сферах життя, екскурс у  найкрасивіші куточки туристичного відпочинку, висновків.

Урочисте нагородження науковців і освітян МОН України
16 травня в Києві, в актовій залі Міністерства освіти і науки України, відбулося урочисте нагородження науковців і освітян з нагоди Дня науки

16 травня в Києві, в актовій залі Міністерства освіти і науки України, відбулося урочисте нагородження науковців і освітян з нагоди Дня науки. Сердечно дякую усім, хто допомагав і допомагає реалізувати мої наукові  і професійні задуми: моєму науковому наставникові, директору Інституту української мови НАН України проф. Гриценку П. Ю., адміністрації Ізмаїльського державного гуманітарного університету, усім моїм вчителям, колегам!!!

 

Вишиванка – код української нації!
ІДГУ, як центр української культури на Півдні Бессарабії, провів вишиваний флешмоб

День вишиванки в Україні народився в студентських та викладацьких колах. Вважається, що традиція, яка з часом переросла у День вишиванки, була ініціативою студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк в 2006 році. Надихнувшись прикладом своїх друзів, які носили національний одяг, вона запропонувала своїм однокурсникам раз на рік приходити в Університет у вишиванці. Ініціатива швидко поширилася по вишам міста, а потім і по всій Україні.

На сьогодні День вишиванки відзначається українськими діаспорами більш ніж у 50 країнах світу.

 

Ізмаїльський державний гуманітарний університет, як центр української культури на Півдні Бессарабії, провів вишиваний флешмоб спільно з представниками освітніх закладів міста. В єдине коло з′єдналися студенти ІДГУ, ліцеїсти воєнно-морського ліцею та курсанти Дунайського факультету морського та річкового транспорту Київської державної академії водного транспорту імені Петра Конашевича-Сагайдачного.