Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Міжнародний день боротьби за скасування рабства
Міжнародний день боротьби за скасування рабства

02 грудня пов`язане з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми та з рабством (резолюція ООН № 317 (IV) від 2 грудня 1949 року), саме тому сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Рабство може здатися застарілим поняттям, адже у більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство у сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою. Існують сучасні форми рабства, такі як: сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах, передача вдів у спадок та боргова кабала.

 

Саме через ріст випадків потрапляння у різноманітні форми рабства в Україні та всьому світі в цілому, через необізнаність суспільства у даній проблемі було проведено дослідження, результати якого зображено в презентації. Сподіваємося дана інформація буде пізнавальною та корисною для всіх.

Навчально-наукова лабораторія ІДГУ носитиме ім’я О.Я. Савченко
Олександра Яківна Савченко

Ізмаїльський державний гуманітарний університет  –  єдиний державний заклад вищої освіти в українському Придунав’ї.

Упродовж 80-річної історії цього закладу освіти з-поміж численних успішних випускників педагогічного факультету однією з найяскравіших є Олександра Яківна Савченко – лауреат Державної премії в галузі освіти, академік-засновник Національної академії педагогічних наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, очільниця Асоціації  В.О. Сухомлинського, чи не єдина серед найталановитіших вітчизняних науковців нагороджена орденом княгині Ольги I, II, III ступенів…

 

На жаль, О.Я. Савченко передчасно пішла з життя.

Рішенням вченої ради ІДГУ від 26 листопада 2020 року ім’я Олександри Яківни Савченко присвоєно навчально-науковій лабораторії «Інновації в початковій освіті», що функціонує на педагогічному факультеті університету. За ініціативи ректорату планується створити музейну експозицію, присвячену науково-практичному доробку та інноваційним ідеям визнаного фахівця початкової освіти Олександри Савченко. Також ректор ІДГУ Я.В. Кічук ініціював заснування премії імені Олександри Яківни Савченко для викладачів, педагогів-новаторів, яку щорічно присуджуватимуть за видатні наукові дослідження у сфері інновацій початкової освіти. З метою заохочення студентів і аспірантів до вияву навчально-професійної та науково-педагогічної творчості щодо реалізації концепції «Нова українська школа» започатковано практику присудження стипендії імені Олександри Яківни Савченко.

Адміністрація університету

Науково-практичний круглий стіл «Профілактика ВІЛ/СНІД у молодіжному середовищі»
Круглий стіл відбувся у дистанційному форматі на платформі ZOOM

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, кафедра загальної та практичної психології Ізмаїльського державного гуманітарного університету спільно із Придунайською філією ПрАТ ВНЗ «МАУП», організували та  провели науково-практичний круглий стіл «Профілактика ВІЛ/СНІД у молодіжному середовищі».

 

Учасниками  заходу стали студенти, магістранти та викладачі Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Придунайської філії ПрАТ ВНЗ «МАУП», курсанти Дунайського факультету морського та річкового транспорту ДУІТ, Ізмаїльського вищого професійного училища, ліцеїсти Ізмаїльського політехнічного ліцею та представник Соціально-психологічної служби ІДГУ.

 

Круглий стіл відбувся у дистанційному форматі на платформі ZOOM.

Виступи проводилися українською, російською та англійською мовами.

Організатори: Прокоф’єва Л.О., Гуменникова Т. Р., Мазоха І. С., Проданова О.М. Модератор заходу – Прокоф’єва Л.О.

Волонтери на віртуальну виставку в БІЗНЕС ЛІНК
Терміново потрібні волонтери на віртуальну освітню виставку «Британська освіта 2020»

Терміново потрібні волонтери на віртуальну освітню виставку «Британська освіта 2020» https://businesslinkfairs.com/

 

Це чудова можливість прокачати свою англійську, отримати офіційний досвід перекладу, поспілкуватися зі справжніми британцями з найкрутіших британських навчальних закладів, «приміряти на себе» робочий день в освітньому агентстві, дізнатися багато нового про освіту в Великій Британії.

Організатор – освітнє агентство«Бізнес-Лінк».

 

Час  та  місце  проведення:

11 грудня з 17.00 до 20.00

12 грудня 3 14:00 до 18:00

3устріч з педагогічним колективом Матроського навчально-виховного комплексу
01 грудня 2020 року Центром кар'єрного зростання ІДГУ була проведена в режимі онлайн зустріч з вчителями Матроського навчально-виховного комплексу

01 грудня 2020 року Центром кар’єрного зростання ІДГУ була проведена в режимі онлайн зустріч з вчителями Матроського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів” . Темою обговорення стали участь педагогічного колективу та учнів школи у проєкті «SOLE Izmail», що реалізується БФ «Карітас Одеса УГКЦ» спільно з Ізмаїльським держаним гуманітарним університетом.

 

Директор Центру кар’єрного зростання Валентина Стойкова ознайомила учасників зустрічі з напрямами діяльності Центру, головними напрямами проєкту «SOLE Izmail», особливостями проведення в режимі онлайн занять з програмування та робототехніки, вивчення англійської мови за SOLE- методикою Ньюкаслського університету.

 

Водночас слід відзначити, що  у минулому році методика для самоорганізованих освітніх просторів була погоджена з Міністерством освіти та науки України та рекомендована для проведення занять в школах як додатковий матеріал для оволодіння учнями 4-11 класів інформаційно-комунікаційною компетентністю, громадянськими та соціальними компетентностями під час викладання класних годин, позакласної та гурткової роботи.

Центр кар’єрного зростання розпочав цикл тренінгів
Центр кар'єрного зростання розпочав цикл тренінгів

27 листопада Центр кар’єрного зростання Ізмаїльського державного університету розпочав в режимі онлайн цикл тренінгів з започаткування власної справи «Абетка бізнесу».

Керівництво Центру передбачає провести тренінги з  вибору бізнес-ідеї, порядку реєстрації підприємницької діяльності, основ оподаткування, маркетингу, менеджменту, бізнес та фінансового планування. Програма тренінгів складається з теоретичного матеріалу, практичних вправ, симуляційних завдань, ділових ігор та ін.

 

Цикл тренінгів побудовано таким чином, щоб слухачі мали можливість протягом усіх етапів працювати над власною бізнес-ідеєю.

Учасниками тренінгів стали студенти факультету управління, адміністрування та інформаційної діяльності (ФУАІД).

 

Проєкт «Школа проти СНІДу»
Кафедра права і соціальної роботи й студмістечко ІДГУ пропонують студентам та викладачам взяти участь у Проєкті  «Школа проти СНІДу»

1 грудня 1988 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я вперше відзначили Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Однак девізом цього дня була не боротьба зі СНІДом, а заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

ВІЛ та СНІД – це одна з найсучасніших проблем світу, саме тому цій темі в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті присвячено місячник щодо СНІДу та його профілактики.

 

Кафедра права і соціальної роботи й студмістечко ІДГУ пропонують студентам та викладачам взяти участь у Проєкті  «Школа проти СНІДу» (профілактика ризикованої поведінки).

 

Вітання з Днем працівників прокуратури України
Вітання з Днем працівників прокуратури України

Згідно з Указом  Президента України – Леоніда Кучми – від 02 листопада 2000 року в Україні встановлене професійне свято працівників прокуратури, яке відзначається щорічно 1 грудня.

Зазначений підзаконний нормативно-правовий акт був прийнятий з урахуванням визначної ролі органів прокуратури України у
зміцненні законності, захисті прав людини і громадянина, а також внеску працівників прокуратури у справу розбудови України як правової держави.

На сучасному етапі розвитку нашого суспільства прокуратура має важливе значення для держави,  тому що стежить за порядком в країні і карає тих, хто переступає закон, таким чином допомагає уникнути хаосу і непорозумінь.

 

День працівників прокуратури – це свято гідних, справедливих,  мудрих та дуже важливих для нашої країни людей. Сьогодні, працівники Ізмаїльського державного гуманітарного університету висловлюють повагу перед  усіма працівниками прокуратури та нашими майбутніми прокурорами, що навчаються на спеціальності 081 Право.

 

Бажаємо витримки, мужності, впевненості, поваги, рішучості, міцного норову та здоров’я. Нехай завжди вдається знаходити істину та кожна справа матиме справедливе завершення.

Запрошуємо на лекції, присвячені міжнародній торгівлі
Запрошуємо на лекції, присвячені міжнародній торгівлі

Шановні викладачі та студенти Ізмаїльського державного гуманітарного університету!

Ми продовжуємо проводити актуальні лекції в режимі онлайн, присвячені міжнародній торгівлі.

 

I. 02 грудня 2020 р. (середа) з 12.50 до 15.50 – дві онлайн лекції з дисципліни «Експортний контроль товарів і технологій подвійного використання», яку читатимуть к.фіз.-мат. наук, ст. наук. співробітник НАН України, доцент кафедри екологічного менеджменту та підприємництва Ігор Анохін разом з професором Жаном Паскалем Зандерсом, який є міжнародним фахівцем у сфері експортного контролю (Бельгія).

Посилання:

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/83276373337?pwd=WjBQOGNkcmlMRnozTnptb24zZW16QT09

Meeting ID: 832 7637 3337
Passcode: 112785

Міжнародна наукова конференція в Національній академії наук України
Міжнародна наукова конференція в Національній академії наук України

26-27 листопада 2020 р. викладачі кафедри української мови і літератури А. О. Колесников та М. С. Делюсто представляли Ізмаїльський державний гуманітарний університет на Міжнародній науковій конференції «Діалект: статус, евристичний потенціал, прагматика», організованій Інститутом української мови НАН України.

 

Традиційно високий науковий рівень заходу, а також бездоганну організацію (онлайн-формат конференції не став на заваді повноформатній науковій дискусії) відзначили всі його учасники. Такі насичені наукові зустрічі наповнюють розум новими ідеями, а душу – радістю.

 

Щиро дякуємо колективу Інституту української мови, відділу діалектології, особисто Павлу Юхимовичу Гриценкові за надану можливість долучитися до спілкування із світилами науки – відомими лінгвістами Національної академії наук України, провідних вишів, наукових установ України та Європи!