Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Соціально-психологічний івент в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

26 квітня 2024 року здобувачі вищої освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету долучились до Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що реалізується за ініціативи Олени Зеленської та формує у молоді відповідальне ставлення до свого ментального та фізичного здоров’я. Впровадження цієї програми забезпечує Координаційний центр КМУ/Mental Health UA у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, експертного партнерства та підтримки World Health Organization Ukraine.

 

Проведення заходу було ініційовано факультетом управління, адміністрування та інформаційної діяльності. Модераторами івенту виступили викладачка кафедри права і соціальної роботи, керівник студентської служби Вікторія Маніта та викладачка кафедри загальної та практичної психології Людмила Прокоф’єва. Технічне забезпечення – завідувачка кафедри математики, інформатики та інформаційної діяльності Людмила Драгієва.

 

Метою соціально-психологічного івенту було привернення уваги студентської молоді до свого психічного та фізичного здоров’я, покращення психоемоційного стану, надання базових знань про першу психологічну допомогу.

Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу
Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

Ліси хриплять застуджено, як бронхи.

 У Зоні тиша. Тиша гробова.

 Лиш мілітарним привидом епохи 

 «Чорнобиль-2» над лісом проплива.

Л. Костенко.

38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія. Внаслідок вибуху і руйнування 4-го реактора ЧАЕС тонни радіоактивних елементів потрапили у зовнішнє середовище. Приблизно 3,5 млн людей вважаються потерпілими від цієї катастрофи. За даними Міжнародної програми Всесвітньої організації охорони здоров’я у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи брали участь 600 тис. людей і серед них – весь персонал Чорнобильської АЕС.

Плідна зустріч зі стейкхолдерами ОП Середня освіта: англійська мова та зарубіжна література
Плідна зустріч зі стейкхолдерами ОП Середня освіта_ англійська мова та зарубіжна література

25 квітня 2024 року кафедра англійської філології та світової літератури організувала зустріч робочої групи зі стейкхолдерами освітньо-професійної програми Середня освіта: англійська мова та зарубіжна література другого рівня вищої освіти для обговорення актуальних питань з оновлення освітніх компонентів ОП за вимогами регіонального ринку праці.

 

Завідувачка відділу освіти Ізмаїльської міської ради Жанна Волканецька ознайомила присутніх з переліком вакансій на місце учителя англійської мови в ЗЗСО м. Ізмаїл й наголосила на важливості та необхідності подальшої підготовки високоякісних знавців іноземних мов для учителювання в школах міста й Ізмаїльського району. Дійсно, ІДГУ як єдиний державний заклад вищої освіти у південній Одещині є єдиною «кузнею кадрів» учителів англійської мови як для Ізмаїла, так і для віддалених районів області.

 

Директорка Ізмаїльського ліцею № 1 з гімназією з поглибленим вивченням англійської мови Ліана Чорна подякувала за якісну підготовку вчителів англійської мови для профільної школи, адже за останні роки її ліцей став місцем першого працевлаштування наших випускників-відмінників Надії Ромашок, Катерини Васіної та здобувачки вищої освіти другого рівня Юлії Зинов’євої, яка ще продовжує навчання за ОП Середня освіта: англійська мова та зарубіжна література(вступ 2023).

Круглий стіл: «Пропаганда та її види. Шляхи протидії пропаганді»
«Пропаганда та її види. Шляхи протидії пропаганді»

24 квітня 2024 р. кафедрою права та соціальної роботи Ізмаїльського державного гуманітарного університету в режимі онлайн був організований круглий стіл на тему «Пропаганда та її види. Шляхи протидії пропаганді».

 

В організації заходу взяли участь завідувачка кафедри права і соціальної роботи, кандидат юридичних наук Метіль А.С.; доцент, кандидат філософських наук Запорожченко О.В.; викладач Садова С.О.

 

Засідання круглого столу відкрив ректор ІДГУ, професор Кічук Я.В., який у вступній промові розкрив актуальність і важливість обраної теми для формування медіаграмотності та патріотичної позиції молоді в умовах російсько-української війни. До роботи круглого столу приєдналися декан ФУАІД доц. Мізюк В.А., завідувачка кафедри математики, інформатики та інформаційної діяльності доц. Драгієва Л.В., науково-педагогічні працівники кафедри права і соціальної роботи доц. Рубан А.К., доц. Замашкіна О.Д., викл. Маніта В.О., здобувачі вищої освіти ІДГУ. Всього на заході були присутні близько 30 осіб.

Схилімо голови в жалобі: ІДГУ долучається до загальнонаціональної хвилини мовчання
Хвилина мовчання

На виконання Указу Президента України № 143/2022 від 16.03.22 р. Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України  в університеті щоденно о 9-00 проводитиметься хвилина пам’яті за нашими співвітчизниками, які загинули на війні.

 

Науково-методичний семінар на кафедрі музичного та образотворчого мистецтв
Науково-методичний семінар на кафедрі музичного та образотворчого мистецтв

22 квітня 2024 р. на кафедрі музичного та образотворчого мистецтв Ізмаїльського державного гуманітарного університету у режимі онлайн відбувся науково-методичний семінар на тему «Методика музичного навчання й виховання в контексті сучасної національної освіти».

 

Захід було проведено під керівництвом к.пед.н., доцента кафедри Бухнієвої О.А. До участі у семінарі долучилися завідувачка кафедри – Сироткіна Ж.Є. (к. пед. н., доцент) та викладачі кафедри, зокрема Бойчев І.І. (к. пед. н., доцент), Чеботар Л.І. (приват-доцент) та студенти різних курсів.

 

На заході здобувачами було представлено багато доповідей з актуальних проблем музичної педагогіки. Серед провідних питань – сучасні тенденції в методиці навчання і виховання учнів у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах в контексті національної освіти. У доповідях здобувачів було розглянуто в різних аспектах сучасний методичний вектор загальної музичної (мистецької) освіти; комплексну програму художньо-естетичного виховання учнів у ЗЗСО, навчальну діяльність.

Ізмаїльська університетська громада здійснює професійну підготовку молодіжних лідерів Української Бессарабії
Тренінговий курс "Основи фандрейзингу та розробка соціальних проєктів"

В ІТ-центрі Ізмаїльського державного гуманітарного університету в рамках реалізації спільного проєкту «Академія політичного лідерства» 20 та 21 квітня був проведений дводенний тренінговий курс “Основи фандрейзингу та розробка соціальних проєктів” для молодих активістів Української Бессарабії. Цей тренінг був реалізований за підтримки Міжнародного республіканського інституту, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) спільно з UA: Suspilne.

 

Відкриваючи тренінг, ректор ІДГУ Ярослав Кічук представив геополітичну ситуацію в Українській Бессарабії та окреслив стратегічні перспективи розвитку інститутів громадянського суспільства, зокрема, незалежних медіа, громадських організацій, аналітичних центрів тощо. Від імені Ізмаїльської університетської громади професор Ярослав Кічук подякував досвідченим тренерам курсу, організаторам цього проєкту та подарував пам’ятні подарунки з Української Бессарабії.

 

Особливу увагу менеджер «Суспільне Одеса» Назарій Максимчук акцентував на важливості системного формування медіаграмотності, критичного мислення молодіжних лідерів Української Бессарабії.

Оголошення
УВАГА!

25.04.2024 року об 11.00 відбудеться захист дисертації аспірантки кафедри загальної педагогіки та спеціальної освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету Довгополик Катерини Анатоліївни на тему «Підготовка майбутніх учителів трудового навчання та технологій до використання SMART- комплексів у професійній діяльності» на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 – Освітні, педагогічні науки.

 

Захист відбудеться за адресою: м. Ізмаїл, вул. Рєпіна, 12, Ізмаїльський державний гуманітарний університет,110 аудиторія. Запрошуються усі охочі!

 

Покликання на трансляцію захисту: https://meet.google.com/vmr-ugnb-bkr

Відповідальний секретар разових
захистів дисертацій
 доц. Мельникова Р.М.

Українські дослідники в Німеччині: налагодження співробітництва
Українські дослідники в Німеччині: налагодження співробітництва

17-18 квітня 2024 р. у Берліні відбувся науковий форум «Українські дослідники в Німеччині: налагодження зв’язків та співробітництва 2024», в організації якого взяли участь Alexander von Humboldt Stiftung (Фонд Олександра фон Гумбольдта), Gerda Henkel Stiftung (Фонд Герди Хенкель), VolkswagenStiftung (Фонд Фольксваген), DAAD – Німецька служба академічних обмінів, Leopoldina – Німецька Національна академія наук, DBU – Німецький фонд захисту навколишнього середовища.

 

До участі в роботі форуму були запрошені українські вчені різних університетів, наукових установ та закладів, що тимчасово перебувають на території Німеччини.

 

На відкритті форуму перед учасниками виступили Роберт Шлегль (Президент фонду Олександра фон Гумбольдта), Георг Шютте (Генеральний секретар Фольксвагенфонд), Армін Райнарі  (Генеральний директор з європейського міжнародного співробітництва Федерального міністерства освіти та наукових досліджень), Денис Курбатов (Заступник міністра освіти і науки України), Анке Райффенштуель (комісар з питань зовнішньої політики у сфері науки, освіти та досліджень Федерального міністерства іноземних справ).

Молодим науковцям – підтримка профспілки
Вітаємо!

19 квітня 2024 року було оголошено імена переможців з присудження Премії Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти та науки молодим ученим.

Конкурс проводиться вже декілька років і спрямований на заохочення молодих викладачів, які досягли успіхів у своїй галузі знань та популяризації науки.

 

На здобуття такої престижної нагороди можуть претендувати науковці віком до 35 років, які є членами профспілкової організації працівників освіти і науки України та мають вагомі наукові досягнення.

 

Приємно, що одним з переможців цьогорічного конкурсу став виконувач обов’язків декана факультету української та іноземної філології, кандидат історичних наук Іван Євгенович Татаринов, який посів III місце та нагороджений Дипломом III-го ступеня і грошовою премією в розмірі 18 000 гривень.

 

Церемонія вручення дипломів переможцям відбудеться в м. Одеса на урочистому зібранні з нагоди Дня науки.