Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Запрошуємо до участі в Міжнародній науково-практичній конференції «Усна історія – актуальний напрям сучасного наукового процесу»
Міжнародна науково-практична конференція «Усна історія – актуальний напрям сучасного наукового процесу» (22 квітня 2020 року)

Шановні колеги !

Ізмаїльський державний гуманітарний університет
Факультет української філології і соціальних наук  ІДГУ
Кафедра української і всесвітньої історії та культури ІДГУ
Товариство молодих учених, аспірантів та студентів ІДГУ
запрошують Вас до участі

в Міжнародній науково-практичній конференції «Усна історія – актуальний напрям сучасного наукового процесу», яка відбудеться 22 квітня 2020 року (у зв’язку з призупиненням узвичаєного ритму життя оргкомітет прийняв рішення провести конференцію в заочному інтернет-режимі)

  

Мета конференції: дослідити суспільно-політичну роль усної історії як віддзеркалення історичних епох, внесок усноісторичних досліджень у визначення штампів минулого, визначити етичні пріоритети сучасного дослідника, активізувати позицію і академічну відповідальність науковців.

До участі у конференції запрошуються: доктори і кандидати наук, докторанти, аспіранти, магістранти, вчителі, здобувачі закладів вищої освіти України та зарубіжжя.

Форма проведення: заочна.

Офіційні мови конференції: українська, англійська, румунська, французька, німецька, болгарська.

Про перенесення проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спецільностей зі спеціальностей: Філологія «Французька мова і література», «Педагогіка»
Увага! Оголошення!

Повідомляємо, що у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні, відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», розпорядження Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України «Щодо проведення інтелектуальних студентських заходів» №22.1/10-713 від 12.03.2020р. та №22.1/10-778 від 31.03.2020р. , листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 р №1/9-154 «Щодо запровадження карантину для всіх типів закладів освіти незалежно від форм власності і сфери управління», оргкомітет Олімпіади Ізмаїльського державного гуманітарного університету прийняв рішення про:

 

  • перенесення проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності Філологія «Французька мова і література» на 2020/2021 н. р.: з 08-10 квітня 2020 р. на 28-30 жовтня 2020 р.
  • перенесення проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Педагогіка» (для закладів вищої освіти непедагогічного профілю) на 2020/2021 н. р.: з 14-16 квітня 2020 р. на 10-12 листопада 2020 р.
Вітаємо викладачів історії з Всесвітнім днем історика!
28 березня – Всесвітній день історика

«Історія — свідок часу, світло істини, життя пам’яті, вчителька життя, вісниця старовини…».  Такою уявляв історію Марк Тулій Цицерон у своєму творі «Про оратора» у I столітті до нашої ери. Чи щось змінилося з тих давніх часів?

 

Як і кожна наука, історія важлива. Із цим твердження не варто сперечатися й голосно або ж голослівно дискутувати. Зауважу лише одну важливу річ. Будь-яка деталь нашого суспільного життя — держава, нація, народ або ж лише одна особа й один факт із її життя — є справою рук істориків. Вони вигадують певні уявні конструкції, послуговуючись своєрідними метафорами, які з часом сприймаються як такі, що були споконвічно притаманні на певній території для конкретної групи людей.

 

Чи просто бути істориком?

Так, легко, якщо ти це любиш. Але й надзвичайно важко з огляду на те, що у тебе постійно працює голова в режимі 7/24/365/…Історію можна вивчати по-різному, але передумовою є любов до самого фаху.  Адже треба мати наснагу прочитувати величезну кількість книжок з оповідями про минуле людства. Власний досвід є мірилом усього того, що ми знаємо про світ, у якому живемо.

Шановні аспіранти ІДГУ!
Науково-педагогічний відділ ІДГУ інформує

Науково-педагогічний відділ інформує, що до 03.04.2020 р. відділ працює у гнучкому (дистанційному) режимі. Ми з приємністю надамо Вам консультації та оперативно відповідатимемо на усі Ваші запитання щодо написання і оформлення дисертації та наукових статей за допомогою електронних засобів комунікації: nv_idgu@ukr.net, 0678646163.

 

Піклуйтесь про себе та своїх рідних!

Пам’ятайте, карантин – це не канікули!!! Використовуйте вільний час на користь своєму майбутньому!

 

 Морошан Наталя Володимирівна, заваспірантури

ІДГУ приєднався до безкоштовної програми онлайн-курсів від Coursera
Izmail State University of Humanities on Coursera

Коронавірус не перешкода для інтенсивного навчання. Одна з найвідоміших платформ онлайн-освіти «Coursera» (www.coursera.org) розпочала ініціативу «Coursera for Campus Coronavirus initiative», яка передбачає надання безкоштовного доступу до навчальних ресурсів платформи Coursera для всіх закладів освіти, на діяльність яких вплинуло поширення коронавірусу. Ізмаїльський державний гуманітарний університет приєднався до цієї ініціативи та отримав 50 ліцензій для доступу до більш як 3800 навчальних курсів за 400 спеціалізаціями до 31 липня 2020 р.

 

Студенти і викладачі, які бажають взяти участь у програмі «Izmail State University of Humanities on Coursera», мають зареєструватись в онлайн-платформі Coursera (реєстрація здійснюється лише англійською мовою) та надіслати адресу пошти, ім’я та прізвище, що були вказані при реєстрації, на електронну пошту drozdov.viktor@idgu.edu.ua. Керівництво для слухачів онлайн-курсів на платформі «Coursera» за посиланням.

«Моя Ліна Костенко» (до ювілею поетеси)
Анастасія Каплієнко (Грекова) - переможниця конкурсу «Моя Ліна Костенко»

Саме таку глибоко особистісну тему було обрано для конкурсу творчих есе, в якому взяли участь студенти й випускники Ізмаїльського вишу. І знаменно, що його підсумки припали на сьогоднішнє свято – всесвітнє пошанування Поезії. Дуже відрадно, що нинішні сумні настрої розвіюють світлі зізнання наших філологів у любові до Краси, до магічного слова ПОЕТЕСИ, відверті (віртуальні) діалоги з Нею, вдумливе вчитування в її тексти й підтексти, розмірковування про вічне та швидкоплинне…

 

Ці думки проймали мене, коли сторінку за сторінкою уважно гортала студентські есе, написані з такою щирою проникливістю… Втішена, що серед авторів, окрім нинішніх студентів (Людмила Богослова, Тетяна Гажа, Катерина Дюкарева, Ольга Кальчева, Ганна Маслова, Руслана Прокоф’єва) та магістрантів (Катерина Дакі, Надія Кравченко, Юлія Кушнір, Валентина Титаренко), учасниками стали й учорашні випускники (Анастасія Каплієнко, Галина Петрова, Любов Титаренко, Тетяна Узун), котрі сьогодні в культурно-освітніх закладах Придунав’я уславлюють українську ідею, гідно презентують рідну Альма Матер. Хочу подякувати усім учасникам, робота кожного з яких заслуговує на особливу увагу та високе поцінування. В тих одкровеннях – душевні порухи глибоких шанувальників красивого й колоритного, філософськи наснаженого й лірично проникливого Слова Ліни Костенко. В них – і надія на наше завтра. Виявляється, поезія таки потрібна, бо «без свят не можна, хочеться душі!» (В. Стус).

Запрошуємо до співпраці у підготовці 7-го випуску наукового збірника «Філологічні діалоги», який присвячується 80-річчю ІДГУ
Запрошуємо до співпраці у підготовці 7-го випуску наукового збірника «Філологічні діалоги», який присвячується 80-річчю ІДГУ

Збірник «Філологічні діалоги» публікує наукові статті з актуальних проблем лінгвістики, літературознавства та методики навчання філологічних дисциплін. Видання адресоване науковцям, учителям, аспірантам і студентам гуманітарних галузей, широкому колу шанувальників національної науки, освіти й  культури.

 

На сьогодні «Філологічні діалоги» зареєстровано у таких наукометричних базах даних:

  • Eurasian Scientific Journal Index (ESJI),
  • Google Scholar,
  • Researchbib Journal Index and Archive (Researchbib),
  • Scientific Indexing Services.

 

Видання розраховане на науковців, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів, учителів-словесників, студентів-філологів.

Навчання на період карантину
Електронні ресурси ІДГУ на період карантину

До уваги студентів!

1. Зверніть увагу, що електронні ресурси на період карантину можуть бути реалізовані за допомогою 1) LMS Moodle, 2) Google Classroom, 3) Google Drive (чи іншого хмарного сховища).

Посилання на електронні ресурси, розподілені по факультетам, доступні зі сторінок “Розклад викладача” (посилання: http://idgu.edu.ua/rozklad_lecturer ) “Розклад студента” (посилання: http://idgu.edu.ua/rozklad ), також перехід на сторінку “Навчання на період карантину” (посилання:  http://idgu.edu.ua/training_program_for_quarantine_period) можливий з головної сторінки сайту.

 

2. Якщо викладач використовує систему LMS Moodle ІДГУ, то логін і пароль для входу в систему студенти отримують від деканату (за посередництвом старости групи). Так, ви маєте отримати, наприклад, логін “loginy20_”, пароль “675678” . Після першого входу в систему “Moodle ІДГУ” ви маєте можливість змінити пароль на більш зручний, але він повинен мати символи верхнього і нижнього регістру, цифри та спеціальні символи (наприклад, Masha2020_!).

Також зверніть увагу на правильне оформлення вашої особистої пошти. Якщо ви залишите тимчасову пошту, то не зможете ані відновити пароль до системи, ані отримувати сповіщення від викладача про розміщення завдань.

Зверніть увагу! Якщо Ви вже були раніше зареєстровані у системі Moodle ІДГУ, використовуйте попередньо наданий логін і пароль. Але просимо повідомити про подвійну реєстрацію у відділ технічної підтримки Moodle ІДГУ.

Студент Ізмаїльського державного гуманітарного університету став лідером збірної України з боксу
Студент Ізмаїльського університету Дмитро Молодан показав один з найкращих результатів у вазі до 52 кг, а Юрія Захарєєва було визнано найкращим боксером турніру

Молодіжна збірна України, під керівництвом Олега Кудінова, показала напрочуд потужний результат на престижному міжнародному турнірі «15-й турнір з боксу серед молоді Донас Познякас». Цей турнір є єдиним міжнародним стартом перед Чемпіонатом Європи. Поміж 67 боксерів з 9 країн світу (Індія, Латвія, Литви, Киргизія, Естонія, Польща, Шотландія, Чехія та Україна)  наша збірна здобула 11 нагород, серед яких 7 золотих та 4 срібних, що дозволило збірній України посісти перше загальнокомандне місце.

 

Студент Ізмаїльського університету Дмитро Молодан показав один з найкращих результатів у вазі до 52 кг, а Юрія Захарєєва було визнано найкращим боксером турніру. Пишаємося нашими успішними студентами під керівництвом заслуженого тренера Ігоря Юрескула, минулорічного випускника  Ізмаїльського державного гуманітарного університету!