Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Вивчаємо історичні події Української революції через інтелектуально-історичну гру
Інтелектуальна історична гра «100 років боротьби. Українська революція (1917 – 1921 р.)»

Відповідно до Указу Президента України від 22.01.2016 № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років» з метою гідного відзначення 100-річчя Акта злуки УНР і ЗУНР та популяризації історії українського державотворення та приверненні уваги до національно-визвольної боротьби українців, а відтак патріотичному вихованню громадян та формуванню національної ідентичності, фахівцями Центру громадянської освіти ІДГУ заплановано цикл заходів.

 

21 січня рамках тижня до 100-річчя Акта злуки УНР і ЗУНР Наталія Рябова і Світлана Кравченко провели просвітницький захід у формі гри в Ізмаїльському медичному училищі.

Для створення історичної атмосфери була розгорнута тематична поличка “Українська революція 1917-1921 років”.

 

Регіональний освітній форум для вчителів болгарської мови та літератури
Педагогічна майстерність учителя, інноваційні технології та інноваційні форми викладання болгарської мови: проблеми теорії та практики

16 січня Центром громадянської освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету було проведено регіональний освітній форум «Педагогічна майстерність учителя, інноваційні технології та інноваційні форми викладання болгарської мови: проблеми теорії та практики» для вчителів болгарської мови та літератури. Форум, присвячений 195-річчю видання першого болгарського підручника педагога, вченого, реформатора Петра Берона.

 

В регіональному форумі взяли участь: вчителі болгарської мови та літератури Ізмаїльського, Болградського, Татарбунарського, Арцизького, Саратського, Ренійського районів та методисти відділів освіти, професорсько-викладацький склад ІДГУ, представники бібліотеки ІДГУ, представники Ізмаїльської болгарської громади «Света Софія», вчителі недільної школи ІДГУ «Българска светлица», представники Обласного Центру національних культур, громадських організацій “Българско народно събрание” м. Ізмаїл та Центр розвитку Бессарабії.

Новий держбюджетний проект в ІДГУ
Регіональна література і живопис етнічних груп Українського Придунав’я як засіб формування колективної ідентичності регіонального соціуму

Відповідно до наказу МОН України № 1466 від 28.12.2018 «Про затвердження тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок Міністерства освіти і науки на 2019-2021 роки», за рахунок коштів державного бюджету фінансується проект Ізмаїльського державного гуманітарного університету «Регіональна література і живопис етнічних груп Українського Придунав’я як засіб формування колективної ідентичності регіонального соціуму» (керівник –  д. філол. н., проф. Шевчук Т. С.). Міждисциплінарна основа проекту обумовила об’єднання в ньому фахівців різних гуманітарних напрямів. Історико-культурний потенціал краю отримає висвітлення в працях проф. Циганенко Л.Ф. Літературознавчі завдання будуть розв’язані проф. Райбедюк Г. Б., яка є відповідальним виконавцем проекту, а також доцентами Соколовою А.В. та Головановою О.М. Експертом у галузі образотворчого мистецтва виступатиме Заслужений художник України, доцент Кара О.Д.

 

Вітання із захистом докторської дисертації!
Колектив університету щиро вітає кандидата педагогічних наук, доцента Лесіну Тетяну Миколаївну з успішним захистом докторської дисертації

Колектив університету щиро вітає кандидата педагогічних наук, доцента Лесіну Тетяну Миколаївну з успішним захистом докторської дисертації за спеціальностями 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, 13.00.08 – дошкільна педагогіка. Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Богуш Алла Михайлівна.

 

Бажаємо міцного здоров’я, успішного втілення творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках!

 

 

 

Матеріальна культура німецького населення півдня Бессарабії
Організатор проекту Ізмаїльське німецьке культурне товариство «Німецький дім»

26 грудня 2018 року на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету пройшла підсумкова конференція у рамках пошуково-освітнього проекту «Матеріальна культура німецького населення півдня Бессарабії».

 

Проект проводився з ініціативи Ради німців України за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ, будівництва і комплексного територіального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку».

Організатор проекту Ізмаїльське німецьке культурне товариство «Німецький дім».

 

На конференції були присутні гості з Саратського, Арцизького, Тарутинського і Білгород-Дністровського районів Одеської області, а також з м. Одеси та Ізмаїла.

 

На початку конференції усіх присутніх привітали голова Ізмаїльського німецького культурного товариства «Німецький дім» Ірина Таран і ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету, професор Ярослав Кічук.

До уваги здобувачів вищої освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету

На виконання листа МОН України № 1-9-778 від 22.12.2018 р. надаємо роз’яснення щодо режиму роботи ІДГУ у весняному семестрі 2018-2019 н.р.:

 

1) відповідно до графіка навчального процесу на 2018-2019 н.р., затвердженого рішенням вченої ради ІДГУ від 10.05.2018р. (протокол № 5), весняний семестр для здобувачів вищої освіти денної форми навчання розпочинається:

 

– для освітнього ступеня “бакалавр” – 04.02.2019;
– для освітнього ступеня “магістр” – 25.02.2019;
– для освітнього ступеня “доктор філософії” – 04.02.2019;

Успішної професійної кар’єри, любі філологи!
Підсумкова атестація магістрантів спеціальностей 035.01 Філологія (Українська мова і література) та 014.01 Середня освіта (Українська мова і література)

20 та 27 грудня 2018 року на факультеті української філології та соціальних наук відбулася підсумкова атестація магістрантів спеціальностей 035.01 Філологія (Українська мова і література) та 014.01 Середня освіта (Українська мова і література). Наказом по ІДГУ до атестації було допущено десятьох студентів, які успішно виконали освітньо-професійну програму та навчальний план із відповідних спеціальностей.

 

Відповіді студентів на питання екзаменаційних білетів з української мови і літератури, методики їх викладання свідчать, що вони засвоїли програмний матеріал, добре орієнтуються в основних поняттях і категоріях українського мовознавства та літературознавства. Усі магістранти в цілому продемонстрували достатню літературну ерудицію, ґрунтовне знання художніх текстів, науково-критичних джерел, належне володіння навичками літературознавчого аналізу, обізнаність із психолого-педагогічними принципами організації навчальної роботи студентів, знання специфіки застосування новітніх освітніх технологій у вищій школі й особливостей організаторської та координаційної діяльності у вищому навчальному закладі.

Привітання з новорічними святами!

 

Шановні колеги, співробітники, студенти!

 

Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим. Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаємо Вам, Вашим близьким міцного здоров’я, щастя, творчого натхнення, яскравих подій, здійснення найзаповітніших мрій. Віримо, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких. Нехай наступний рік виправдає Ваші світлі надії та найдобріші прагнення, подарує оптимізм для втілення успішних проектів у сфері освіти та науки.  Хай панує у Вашій домівці гармонія, мир, удача й любов.

 

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Адміністрація ІДГУ

Презентація від переможця Всеукраїнського конкурсу проектів
Студент 2 курсу ФУАІД Федюра Олександр розкрив сутність свого проекту

21 грудня 2018 року відбулася презентація для студентів факультету управління, адміністрування та інформаційної діяльності наукового студентського проекту, який здобув перемогу на Всеукраїнському  конкурсі студентських робіт. Всього було подано 92 заявки та студент нашого ВНЗ зумів вибороти перемогу, не зважаючи на важкий і довгий шлях до неї.

 

На початку презентації усіх присутніх привітали проректор з науково-педагогічної роботи доктор історичних наук, професор Циганенко Л.Ф. та в.о. декана ФУАІД кандидат історичних наук Татаринов І.Є.

 

Своїми переживаннями поділилися студент 2 курсу Федюра Олександр та його науковий керівник Дмитрієва Марина Вікторівна.

Олександр коротко та чітко розкрив сутність свого проекту, демонструючи матеріали з якими виступав при захисті проекту у фіналі конкурсу.

Також була представлена презентація з фотографіями під назвою «На шляху до перемоги».

Напередодні Дня Святого Миколаю представники педагогічного факультету завітали до Будинку Дитини з подарунками
Традиційним, вже близько 15-ти років, для педагогічного факультету стало відвідування діток, які мешкають у Будинку Дитини

Свято – це прекрасний момент, який триває маленьку вічність, а для діток це величезне диво.

 

18-го грудня, в переддень Дня Святого Миколая, представники  педагогічного факультету ІДГУ Банкул Лариса Дмитрівна та Холостенко Юлія Володимирівна завітали в гості до Будинку Дитини з чудовими сюрпризами.
У діток саме була обідня перерва, після якої вони отримали подарунки: цукерки, печиво, пандуси, канцелярські товари.  Відвідування діток, які мешкають у Будинку Дитини,  на Великодні свята, на День захисту дітей та до Дня Святого Миколая давно вже стало традиційним для викладачів та студентів педагогічного факультету. Вже близько 15-ти років триває ця добра традиція.

 

Важливим є те, що з кожним роком людей, які мають бажання допомагати діткам, тільки збільшується. Сподіваємося, що кожне свято ставатиме яскравіше та щасливіше як для  дітей, так і для кожного з нас. Для цього достатньо бути добрим та вміти допомагати людям в потрібний момент, не тримати злість і посміхатися якомога частіше.