Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

До уваги вступників!
Важлива інформація для абітурієнтів

Ізмаїльський державний гуманітарний університет запрошує на навчання на І курс (на основі повної загальної середньої освіти та диплома бакалавра) для здобуття освітнього ступеня  «бакалавр» за новими спеціальностями:

 
014.04 Середня освіта (Математика)

Форма навчання: денна / заочна


 

014.15 Середня освіта (Природничі науки)

Форма навчання: денна / заочна


 
081 Право

Форма навчання: денна / заочна

Дружній візит студентів Чернівецького національного університету
Ознайомлення першокурсників історичного факультету Чернівецького національного університету з Ізмаїлом та його пам’ятниками за програмою ознайомчої практики

6 липня до Ізмаїльського державного гуманітарного університету завітала велика група (біля 50 осіб) студентів і викладачів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Метою візиту було ознайомлення першокурсників історичного факультету з Ізмаїлом та його пам’ятниками за програмою ознайомчої практики.

 

Наше місто було не першим в маршруті гостей із Західної України. Подорожуючи автобусом вони вже відвідали Умань, Одесу, Білгород-Дністровський. Хлопці, дівчата та їх керівники завітали до Ізмаїлу напередодні. Для відпочинку їм безкоштовно були надані кімнати студентського гуртожитку. З ранку всю делегацію з Чернівців зустрів ректор ІДГУ професор Ярослав Кічук. В конференц-залі він розповів про діяльність нашого університету, участь у наукових проектах, провів експрес-екскурсію аудиторіями, серед яких були Інформаційний центр Румунії, аудиторія для вивчення іноземних мов, що обладнана за допомоги Республіки Болгарія, а також приміщення де розміщені дипломні роботи випускників художнього відділення кафедри музикального та образотворчого мистецтв. В свою чергу керівник групи – практикантів Галина Ходан подякувала ректору ІДГУ за теплий прийом, вручила ректору чудову роботу – виготовлене з бісеру зображення головного корпусу Чернівецького національного університету. Вона висловила впевненість, що пропозиція налагодити спільну проектну діяльність обов’язково знайде підтримку.

 

Екскурсію Ізмаїлом для студентів – істориків провів викладач кафедри української і всесвітньої історії та культури кандидат історичних наук Іван Татаринов. Після неї наші гості направились у Вилкове.

Валерій Пейков, директор Центру громадянської освіти ІДГУ

Вітання з високою почесною нагородою!
Грамота Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом

Колектив Ізмаїльського державного гуманітарного університету щиро вітає доктора педагогічних наук, професора, ректора університету Кічука Ярослава Валерійовича з високою нагородою – грамотою Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом!

 

Ваш професіоналізм, особистий внесок у державну підготовку педагогічних та управлінських кадрів для закладів освіти України, наукові досягнення та здобутки є прикладом для викладачів, співробітників та студентів університету.

 

Ярославе Валерійовичу, нехай завжди Вас супроводжують удача та успіх у всіх Ваших справах і починаннях! Хай Ваша енергія, багатий досвід, невичерпний інтелектуальний потенціал продовжують якнайкраще служити на благо рідного краю, України та українського народу!

Викладачі та студенти ІДГУ

Оголошення!
ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ

До уваги абітурієнтів, які вступають на І курс (денна/заочна форми навчання) до вищих навчальних закладів на базі повної загальної середньої освіти!

 

З 2 липня 2018 року на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету розпочинає роботу консультативний центр  (вул. Рєпіна, 12) з метою реєстрації електронних кабінетів вступників, завантаження додатків до документів про повну загальну середню освіту та подання електронної заяви.

  Графік роботи:

Понеділок – п’ятниця – з 9.00 до 17.00

Субота –  з 9.00 до 13.00

неділя – вихідний

Українці Румунії: підсумки діалектологічної практики та фольклорно-етнографічної експедиції студентів та викладачів ІДГУ
Підсумки діалектологічної практики та фольклорно-етнографічної експедиції студентів та викладачів ІДГУ

В рамках угоди між Ізмаїльським державним гуманітарним університетом та  Університетом «Нижній Дунай» (м. Галац, Румунія) відбулась діалектологічна практика студентів факультету української філології та соціальних наук ІДГУ в Румунії. Разом зі студентами 24 групи викладачі ІДГУ (Віктор Дроздов, Алла Соколова, Поліна Кісеолар, Лілія Фоміна) зібрали унікальний діалектологічний, фольклорний, етнографічний та історичний матеріал у представників українського етносу, що проживають у північній Добруджі.

 

Довгоочікуваний візит став можливим завдяки домовленості адміністрації Університету «Нижній Дунай» з місцевою владою м. Тулчі. Під час практики студенти та викладачі ІДГУ змогли поспілкуватись з українцями, що проживають в селах Нижній Дунавець (Dunavăţu de jos) та Мурігіол (Murighiol). Цікавим є той факт, що експедиція була запланована лише у перше село, однак під час візиту один із місцевих мешканців села Мурігіол запропонував поїхати до його сусідки, яка розмовляє українською. Таким чином, вдалося зібрати говірки українців двох сіл, які суттєво відрізняються.

 

Поселення, які відвідали представники університету, є важливими також з історико-етнографічної точки зору, адже цей край був колись місцем знаходження Задунайської Січі. Мешканець села Нижній Дунавець Ананій Іванов, що активно займається збереженням історичної пам’яті про козацьке минуле регіону, надав цікаві відомості про історію та побут українців Добруджі та провів екскурсію по колишній території Задунайської Січі. Він наголосив на необхідності співпраці з українськими науковцями й громадськими діячами з метою відновлення та збереження історико-культурних пам’яток козацької минувщини.

 

Експедиція викладачів та студентів ІДГУ до українців Румунії має не лише важливе освітнє та наукове значення, а й стала точкою відліку для налагодження культурних зв’язків з українською громадою північної Добруджі.

Віктор Дроздов, Алла Соколова

Вручення дипломів випускникам в стилі «Оскара»
Вручення дипломів бакалавра за спеціальностями «дошкільна освіта», «початкова освіта», «виховна робота в закладах інтернатного типу», «музичне мистецтво», «образотворче мистецтво», «фізичне виховання»

3 липня в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбулась церемонія вручення дипломів випускникам педагогічного факультету. Відмінним та особливим цьогорічний захід був тим, що за ініціативою студентів її провели у форматі нагородження переможців всесвітньовідомого конкурсу американської кіноакадемії «Оскар». Був відповідний антураж, оголошення номінантів, червона доріжка, фото-зона, вручення статуеток, промови вдячності зі сцени.

 

 Яскраве дійство почалось з напутніх слів випускникам від ректора ІДГУ Ярослава Валерійовича Кічука. Він привітав чергову плеяду молодих педагогів, побажав кожному знайте себе в житті та стати успішною людиною. В цей день на подіум запрошувались здобувачі дипломів бакалавра за спеціальностями «дошкільна освіта», «початкова освіта», «виховна робота в закладах інтернатного типу», «музичне мистецтво», «образотворче мистецтво», «фізичне виховання». Запрошення на подіум було не тільки у складі груп. Кожний випускник персонально викликався на червону доріжку та отримував омріяний диплом. А деякі найбільш яскраві особистості з числа вчорашніх студентів, які отримали дипломи з відзнакою та запам’ятались наполегливістю в навчанні і суспільному житті університету, були відмічені деканом педагогічного факультету Надією Василівною Кічук словами великої підтримки та заохочування.

 

Цікавою була й концертна складова свята. На сцені з вокальними номерами виступали вихованці педагогічного факультету Сергій Нєйчєв, Анастасія Мірчева, Альона Плачкова, Євгенія Морошану, а також лауреат регіональних та всеукраїнських пісенних конкурсів Олеся Кічук. Неофіційна частина випускного вечора була не менш бурхливою. Фото-зону з зірками «від Оскара» не оминули майже всі випускники. Світлини на пам’ять з батьками, викладачами, однокурсниками, друзями залишаться на добру згадку про найкращі студентські роки в ІДГУ.

 

Валерій Пейков, директор Центру громадянської освіти ІДГУ

Проведи літо з користю – зарядись проти корупції та надсилай заявку до «Табору ідей»!
Запрошення до Табору ідей, який відбудеться 10-12 серпня у Києві

Коли? 10-12 серпня
Де? У Києві
Хто? Команди з 3-5 учасників
Якщо ти живеш креативом, соціальними та технологічними інноваціями, маєш цікаві ідеї, збирай команду і гайда до табору!
Проживання та проїзд команд покривають організатори
Читай умови нижче та надсилай заявку до 15 липня! 

 

Табір ідей з 10 до 12 серпня – це:
• досвідчені ментори;
• драйвова атмосфера творчості та соціальних інновацій;
• можливість позмагатись за впровадження саме твого проекту;

Вимоги до учасників:
• Ідея, що відповідає пріоритетам;
• Команда не менше 3 і не більше 5 осіб (вік – 18+);
• Прагнення прозорості та доброчесності та бажання надалі ділитися досвідом.

 

Лише 10 команд буде відібрано до участі у події в Києві, отже не зволікайте!

В одній заявці команда може запропонувати одну ідею проекту. Якщо у вашої команди є більше цікавих ідей, просимо Вас заповнити ще одну заявку. Одна команда може подати не більше трьох заявок. Зверніть увагу, що якість для нас важливіша за кількість, тому не женіться за кількістю. Краще подати один якісний проект, аніж три проекти посередньої якості.

 

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfExnwfgzBosM0xKm_aR5IJX5tJZCAMDAieJtHB9uyJ1EMjDw/viewform

В добру і щасливу путь, випускники – 2018!
Випускники ОКР «спеціаліст» (перепідготовка) за спеціальністю 014 Середня освіта, предметною спеціалізацією 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська))

05 липня 2018 року в Центрі неперервної освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбулося вручення дипломів про вищу освіту випускникам, які 2 роки навчалися за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» (перепідготовка) за спеціальністю 014 Середня освіта, предметною спеціалізацією 014.02 Середня освіта (Мова і література), освітньою програмою Мова і література (англійська).

 

Нагадаємо, що останній прийом на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» відбувся у 2016 році.

 

Бажаємо нашим випускникам творчого натхнення, здоров’я, гарних учнів, родинного затишку, щоб обов’язково ті знання, які отримали в університеті, стали запорукою професійного зростання на освітянській ниві!

Дирекція Центру неперервної освіти

Чергова плеяда художників ІДГУ
Підсумкова атестація випускників освітнього ступеню «бакалавр» за фахом «Образотворче мистецтво і дизайн»

29 червня в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбулось засідання атестаційної комісії, яка проводила підсумкову атестацію випускників освітнього ступеню «бакалавр» за спецальністю «Образотворче мистецтво і дизайн» денної та заочної форм навчання. Складання цього атестаційного іспиту відзначилося тим, що вперше воно було відкритим. Тобто, на захист творчих робіт випускників міг потрапити будь хто із запрошених або з тих, хто бачив відповідні афіші. Таких гостей виявилось чимало: журналістська група місцевого телебачення, колишні випускники ІДГУ, майстри живопису, рідні претендентів на диплом, студенти першого і другого курсів художнього відділення.

 

Екзамен пройшов в конференц-залі головного корпусу університету під головуванням кандидата педагогічних наук, доцента кафедри музикального та образотворчого мистецтв ІДГУ Олени Миколаївни Хращевської в присутності декана педагогічного факультету Надії Василівни Кічук, а також наукових керівників студентів Івана Васильовича Пастиря та Олександра Дмитровича Кари. Кожен з випускників представляв свої творчі роботи короткою доповіддю, відповідав на запитання членів атестаційної комісії. Це відбувалось не без хвилювання. Тим не менш, всі витримали іспит презентації та публічного обговорення.

 

Під час заключного слова перед оголошенням результатів, а оцінки були тільки відмінні та добрі, голова комісії, керівники факультету, викладачі зазначили широкий спектр жанрів і технік виконаних робіт, відмітили талановитість всіх здобувачів диплому, побажали творчої наснаги, прагнення вдосконалення своїх навичок, пошуку своєї індивідуальності.

 

Як прийнято в ІДГУ, всі дипломні роботи залишаються в рідній альма-матер.  Відтепер ці пейзажі, натюрморти, портрети доповнять широку експозицію картин, будуть радувати очі майбутніх студентів, відвідувачів і гостей університету.

Валерій Пейков, директор Центру громадянської освіти ІДГУ

Другий рік партнерства з організаторами фестивалю «Дунайська січ»
5-й Міжнародний рок-фестиваль «Дунайська січ» в ізмаїлі

28 – 29 червня над Ізмаїлом гучно лунали акорди 5-го Міжнародного рок-фестивалю «Дунайська січ». В цьому великому форумі сучасної української музики виступили 16 гуртів, які представляли всю країну та майже всі стилі виконання року.

 

Ізмаїльський державний гуманітарний університет вже вдруге виступив партнером цього наймасштабнішого на півдні України за останній час рок-фестивалю. Наш ВНЗ здійснював організаційну, інформаційну та технічну підтримку Творчому об’єднанню «Музичний батальйон» у проведенні фестивальних заходів.

 

Справа лагідної українізації південних теренів Одеської області є надзвичайно актуальною. Тому студенти ІДГУ із задоволенням та ентузіазмом долучились до популяризації народної, козацької, патріотичної музики в сучасному виконанні. На рок-фестивалі відпрацювала група волонтерів, яка складалась із випускників, студентів і навіть абітурієнтів університету. На протязі декількох днів до – та під час фестивалю «Дунайська січ» вони розповсюджували афіші, роздавали буклети, атрибутику, допомагали в організації заходів, координували деякі процеси зустрічі, поселення музикантів і гостей фестивалю, та й просто спілкувались з надзвичайно цікавими творчими особистостями.

 

Це було яскраво, цікаво, корисно та незабутньо! Партнерство продовжується!

 

Валерій Пейков, директор Центру громадянської освіти ІДГУ