Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

«Країна до сьомого коліна»
Студенти І курсу ІДГУ взяли участь у круглому столі «Країна до сьомого коліна», що був організований кафедрою української і всесвітньої історії та культури

«З історії власної родини починається життя кожної людини»

Кожна людина має своє коріння відображене в її пращурах, які жили задовго до неї, зробили певний генетичний та культурний внесок в її становлення і розвиток. Безумовно, вся інформація, що була закладена в нас, несе тисячолітній досвід попередніх поколінь. Не скористатися ним – це просто безглуздо. Саме тому, ми вважаємо, що розуміння свого місця у світі та свого призначення починається зі знання свого родоводу.

 

До Міжнародного дня студентства на кафедрі української і всесвітньої історії та культури (завідувачка доц. Церковна В.Г.) студенти І курсу ІДГУ занурилися в сімейну історію, традиції, культуру і побут – вивчали свій родовід. Це була їх перша науково-дослідна робота. Старший викладач кафедри Єрич Т.Г. організувала круглий стіл «Країна до сьомого коліна». Студенти презентували свої родові дерева, показували відео власних інтерв’ю з найстаршими членами сімей, старі фотографії, документи, які детально демонстрували історію родини. Юні дослідники із захопленням розповідали про нові факти із історії своєї родини, яскравих особистостей роду, традиції своїх сімей, культуру і побут. Найголовніше, що цю роботу вони виконували з насолодою і задоволенням. З’явилась нагода переглянути сімейні фото, відео, поспілкуватися із своїми рідними, поцікавитися їхнім минулим, а бабусі і дідусі залюбки співпрацювали зі своїми науковцями.

 

Олімпіада з англійської мови
Студенти демонстрували свої знання та вміння спілкуватися англійською мовою

У світі існує безліч країн та мов. Без сумніву, дуже важливу роль у сучасному житті відіграє англійська мова. Тому такі популярні професії вчителя та перекладача з англійської мови.

Вивчення англійської мови є тривалим процесом, який вимагає багато енергії, цілеспрямованості і палкого бажання опанувати  мову. Але кожен процес вивчення є неможливим без аспекту перевірки. Олімпіада є ефективним і продуктивним способом оцінювання рівня  володіння англійською мовою у студентів.

 

У листопаді 2019 р. згідно розпорядження №14 по факультету іноземних мов від 09.10.2019 було проведено традиційну олімпіаду з англійської мови. Студенти демонстрували свої знання та вміння спілкуватися англійською мовою.

Програма олімпіади передбачала перевірку таких навичок та умінь: читання та використання мови, аудіювання, академічного письма. Усі завдання відповідали рівню C1 (Advanced Level) згідно з CEFR (Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти) і були спрямовані на перевірку рівня розвитку фахових компетенцій студентів мовних спеціальностей.

 

Міжнародні контакти
11 листопада 2019 року в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті  відбулась зустріч керівництва закладу з представниками Міністерства освіти і науки Республіки Болгарія паном Л. Маноловим, Асоціації болгар у світі паном С. Стоіловим та менеджером Балканського технологічного центру паном Т. Добревим

11 листопада 2019 року в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті  відбулась зустріч керівництва закладу з представниками Міністерства освіти і науки Республіки Болгарія паном Л. Маноловим, Асоціації болгар у світі паном С. Стоіловим та менеджером Балканського технологічного центру паном Т. Добревим. Ізмаїльський державний гуманітарний університет представляли перший проректор  ІДГУ доц. Кольцун Н.М. та проректор ІДГУ проф. Циганенко Л.Ф.

 

Під час перемовин були обговорені питання підтримки освітніх ініціатив та можливостей використання матеріальної бази болгарських  державних і приватних  інституцій для  навчання та відпочинку  українських студентів. Спільна діяльність зазначених організацій і університету  щодо  налагодження тісної співпраці націлена на надання  якісних освітніх послуг здобувачам вищої освіти з урахуванням європейських стандартів, і як результат – отримання, крім українського диплому державного зразка, також і диплому європейського зразка одного з болгарських вишів.

 

Під час спілкування було зазначено, що розвиток українсько-болгарського співробітництва стане поштовхом для  відкриття на базі ІДГУ болгарського культурного центру, як інституції, яка акумулюватиме  культурно-просвітницькі та освітні ініціативи й буде використана для  втілення запланованих заходів в життя.

Правила безпеки на дорозі як ключовий елемент реалізації права на життя в умовах сучасного міста
12 листопада до Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху та в межах інформаційної кампанії «Безпечні дороги» для студентів Ізмаїльського державного гуманітарного університету Центром громадянської освіти ІДГУ організовано інтерактивну бесіду

12 листопада до Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху та в межах інформаційної кампанії «Безпечні дороги» для студентів Ізмаїльського державного гуманітарного університету Центром громадянської освіти ІДГУ організовано інтерактивну бесіду «Правила безпеки на дорозі як ключовий елемент реалізації права на життя в умовах сучасного міста».
Мета: акцентувати увагу на вихованні дорожньої культури серед усіх учасників руху, донести до свідомості молоді, що безпека залежить від кожного з нас.

 

Інформаційно-просвітницька робота серед молоді направлена на формування моделі безпечної поведінки та позитивного ставлення до вимог безпеки учасників дорожнього руху, на вироблення культури управління транспортними засобами, розширення інформації про причини небезпечних ситуацій на дорогах задля поглиблення знань з правил дорожнього руху.

 

На захід був запрошений капрал Національної поліції України в Одеській області Іван Бочковарь.   Студенти дізналися, чому так важливо бути свідомими пішоходами, дотримуватися правил дорожнього руху, про важливість використання дитячого автомобільного крісла та інш.

Кейс-стаді «Мовні ключики для порозуміння – важливий компонент професійної діяльності»
Кейс-стаді «Мовні ключики для порозуміння - важливий компонент професійної діяльності»

11 листопада Центром громадянської освіти ІДГУ спільно з кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри загальної та практичної психології Ольгою Васильєвою проведено кейс-стаді «Мовні ключики для порозуміння – важливий компонент професійної діяльності».

Учасниками стали студенти ІІ курсу факультету іноземних мов.

 

Мистецтву вести бесіду в суспільстві безсумнівно можна навчитися, для цього треба лише виробити в собі необхідні навички, подібно до того, як античні оратори опановували ораторське мистецтво.

Далеко не кожному дана здатність з легкістю вести розумні промови.

У мистецтві потрібно вміти орієнтуватися в темах розмови, треба пристосовуватися до людини, і тільки після довгого досвіду можна бачити свій успіх у цьому.

 

Захід складався з трьох частин.  Студенти підготували доповіді: М. Янева «Феномен брехні в сучасному світі та особливості його розуміння студентами», М. Коваль «Газлайтінг у діловому спілкуванні:ознаки і методи профілактики».  Викладач Ольга Васильєва розповила студентам про загальні правила ділового спілкування, що відрізняє успішну людину від неуспішної, культурну від некультурної.

Україна та Туреччина: плідне співробітництво в галузі освіти
Україна та Туреччина: плідне співробітництво в галузі освіти

У рамках міжнародної співпраці Стамбульського фонду науки і культури з Ізмаїльським державним гуманітарним університетом, протягом 5-6 листопада 2019 р. було проведено низку робочих зустрічей щодо розвитку співробітництва у галузі освіти, науки і культури.

 

Заходи були організовані на найвищому рівні за участю директора Стамбульського фонду науки і культури Саїда Юджи, ректора Ізмаїльського державного гуманітарного університету Ярослава Кічука та ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Віктора Коцура.

 

Турецькими партнерами були презентовані багаторічні надбання Стамбульського Фонду науки і культури, визначено подальші напрями українсько-турецької співпраці.

 

Ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету  професор Ярослав Кічук розповів про історію м. Ізмаїл, презентував основні напрями діяльності ІДГУ, його значний науковий потенціал, насамперед, у дослідженні історії України та Туреччини, наголосив на особливому значенні співпраці зі Стамбульським фондом науки і культури.

Участь викладачів кафедри загальної, дошкільної, початкової та спеціальної освіти в інтерактивних семінарах Шалви та Паати Амонашвілі
«Новi Дiти – Нова Школа» і «Практика Гуманної Педагогiки в сiм’ї»

 «Новi Дiти – Нова Школа» і «Практика Гуманної Педагогiки в сiм’ї»

(частина 2)

 

Одеса, 28-29 жовтня 2019 р. У казкові дні прощання з теплим і комфортним для душі жовтнем концертний хол «Одеса» привітно приймав гостей з різних куточків України та Грузії. Модерновий інтер’єр космічної зали для глядачів в одну мить перетворився у реально-віртуальний комунікативний простір для дітей, батьків і педагогів закладів дошкільної, початкової, вищої, позашкільної й альтернативної освіти. Тон дружнього, неспішно-повільно-миттєвого спілкування для всіх присутніх задавали Шалва Олексадрович Амонашвілі (відомий педагог, доктор психологічних наук, професор, Почесний президент Міжнародного центру гуманної педагогіки, Почесний доктор Софійського університету імені Св. Клімента Охридського, співавтор маніфесту вчителів-новаторів «Педагогіки співпраці» і «Маніфесту гуманної педагогіки») та Паата Шалвович Амонашвілі (президент Міжнародної асоціації суспільних об’єднань «Міжнародний центр гуманної педагогіки», доктор психологічних наук, соціолог, письменник).

 

Свято мови в Українському Придунав’ї
Кафедрою загального мовознавства, слов’янських мов та світової літератури ІДГУ був організований «круглий стіл» до Дня української писемності і мови

Україна починається з нас…

 

 «Україна починається з нас» – такими словами  було відкрито «круглий стіл» до Дня української писемності і мови, організований кафедрою загального мовознавства, слов’янських мов та світової літератури. До участі у заході були запрошені  викладачі і студенти університету, які  щорічно долучаються до відзначення дня державної мови, що припадає на 9 листопада.

 

В своїх виступах учасники круглого столу  представили  цікаві роздуми  про рідну мову, про те, що мова є унікальною культурною спадщиною кожної окремої національності на планеті. І українська не є виключенням –  рідною її  вважає більшість населення держави. В поліетнічному просторі українська мова відіграє важливу роль  посередника міжкультурної взаємодії, стає тим засобом, через який національні меншини країни  знайомляться з культурними здобутками народів, що населяють Україну.

 

Всеукраїнський круглий стіл «Збереження і розвиток української мови в лінгвально неоднорідних регіонах України та Європи»
Представлені учасниками доповіді-презентації охопили широке коло актуальних для україністики питань

7 листопада в затишних стінах Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Збереження і розвиток української мови в лінгвально неоднорідних регіонах України та Європи», модератором якого став завідувач кафедри української мови і літератури д. філол. н. А. О. Колесников. Учасниками заходу стали магістранти нашого університету (наукові керівники – проф. Райбедюк Г. Б., доц. Циганок І. Б., доц. Делюсто М. С.), викладачі кафедри української мови і літератури ІДГУ (к. філол. н. Романюк І. В., доц. Топчий Л. М., доц. Погорєлова А. Д., доц. Томчук О. Ф.), а також студенти й магістранти Житомирського державного університету ім. І. Франка (науковий керівник – доц. Г. І. Гримашевич), Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського (науковий керівник – доц. Гороф’янюк І. В.), Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка (науковий керівник – доц. Марєєв Д. А.).

 

Представлені учасниками доповіді-презентації охопили широке коло актуальних для україністики питань: мовне законодавство в Україні, функціонування української мови в інших країнах світу, зокрема у Великій Британії, зміни в сучасній правописній системі української мови, мова як код національного буття в художньому осмисленні поетів Придунав’я, проблеми викладання української мови в полілінгвальному середовищі, кореляція української діалектної мови і суржику, сучасний молодіжний жаргон тощо.

І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в ІДГУ
Колектив кафедри української мови і літератури традиційно організував і провів в університеті І етап XХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

У межах заходів з нагоди Дня української писемності та мови, з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, популяризації серед молоді, колектив кафедри української мови і літератури традиційно організував і провів в університеті І етап XХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Цьогоріч учасниками лінгвістичного змагання стало 43 особи, з-поміж яких студенти факультету української філології та соціальних наук, факультету іноземних мов і педагогічного факультету.

 

З вітальним словом до учасників звернувся декан факультету української філології та соціальних наук к. і. н., доц. Татаринов І. Є., який  наголосив на важливості знання української мови для навчання у виші та подальшої професійної діяльності. У своєму виступі завідувач кафедри  української мови і літератури д. філол. н. Колесников А. О. відзначив особливу роль української мови як засобу міжнаціонального спілкування в полімовному й полідіалектному межиріччі Дністра і Дунаю.