Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Шановні колеги!
Journal of Danubian Studies and Research

Науковий відділ університету «Данубіус» (Галац, Румунія) запрошує професорсько-викладацький склад Ізмаїльського держаного гуманітарного університету взяти участь у роботі 8-ї міжнародної наукової конференції «Дунай – стрижень європейської ідентичності», яка відбудеться в міжнародний день Дунаю – 29 червня 2018 р. та опублікувати результати своїх досліджень в науковому журналі “Journal of Danubian Studies and Research”, зареєстрованому у провідних наукометричних базах Index Copernicus, EBSCO, DOAJ.

 

Умови участі у конференції та вимоги до оформлення публікації.

 1. Подання заявки на ел. адресу: shevchuktat2@gmail.com до 25 травня 2017 р. Вимоги до оформлення заявки (Додаток 1).
 2. Подання публікації до 10 червня 2017 р. Вимоги до оформлення публікації (Додаток 2).
 3. Тематика доповідей та публікацій має мати відношення до регіональних студій, або бути пов’язаною з актуальними науковими розвідками у річищі гуманітарної проблематики, пов’язаної з розвитком країн Дунайського ареалу.

Напрямки роботи конференції:

 • Дунайська економіка і річне законодавство;
 • регіональні реалії і перспективи європейської інтеграції (європейство і європеїзм);
 • розвиток місцевих громад в країнах Дунайського ареалу;
 • регіональна історія, ментальність, імагологія;
 • регіональні національні стереотипи і образи;
 • літературний процес країн Дунайського ареалу;
 • міждисциплінарність у сучасній науці: методологічні аспекти;
 • Estudentiana (науковий пошук студента у річищі заявленої проблематики).
 1. Робочі мови: англійська, французька, румунська, російська.
 2. Публікація безкоштовна для викладачів ІДГУ. Для науковців інших вузів України – 70 євро. Учасники конференції, які їдуть до Румунії, сплачують оргвнесок у розмірі 30 євро. Заочна участь у конференції безкоштовна.
У ПОЛОНІ КОБЗАРЕВОГО СЛОВА: про цьогорічного лауреата Шевченківської премії
Шевченківська премія

Щороку березневі дні приносять звістку про нагороджених найпрестижнішою в Україні державною відзнакою чільних представників красного письменства. Цю відзнаку – Національну премію України імені Тараса Шевченка (Шевченківську премію) – засновано 1961 року з метою поцінування найвидатніших творів літератури і мистецтва, публіцистики та журналістики, які є вершинним духовним надбанням українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Першими Диплом і Почесний знак лауреата 9 березня 1962 року отримали Павло Тичина й Олесь Гончар у галузі літератури та Платон Майборода в галузі музичного мистецтва.

 

Цьогорічним лауреатом Шевченківської премії у номінації «Література» стала українка, котра мешкає в Мюнхені, Емма Андієвська. Вона народилася в Донецьку, який тоді, в 1931 році, ще називався Сталіно. 1937 року з родиною переїхала спочатку до Вишгорода, а згодом (1939 р.) до Києва, де її батька стратили енкаведисти. Під час Другої світової війни разом із матірю емігрувала до Німеччини і прожила там майже все життя. Проте ні на хвилину письменниця не забувала про Україну, якій присвятила усю свою багатогранну творчість.

 

Шевченківський комітет обрав Емму Андієвську лауреатом за п’ять книг: «Міста-валети», «Бездзигарний час», «Шухлядні краєвиди», «Маратонський біг» і «Щодення: перископи». Але це лише невеличка дещиця її доробку. Вона – авторка 45 поетичних і прозових книжок та 17 тисяч картин. Емма Андієвська творить власний світ, має свій мистецький упізнаваний сюрреалістичний стиль, тобто стиль Андієвської. Її відносять до представників модернізму в українській літературі другої половини ХХ століття. Хоча сама вона вважає, що не поєднує себе з жодним мистецьким напрямом. Письменниці цікавий сучасний світ, його проблеми. Її творчість модерна, філософська, містична, духовна.

 

Емма Андієвська – одна з неординарних постатей, яку час зберіг для нас, аби продемонструвати, що людина не має права загубитися в чужому світі, коли вже судилося покинути свій. Для неї характерні бездоганна українська мова й автентичний український дух. «Я поклялась собі, якщо буду одна у світі українка, то змушу існувати Україну, залишусь українкою», – пише Емма Андієвська.

 

Безмежна віра в людину, в український народ, його сили й можливості рельєфно означують не лише художньо-естетичний, але й моральний образ художньо-мистецького світу лауреатки високої відзнаки, формують сакральне поле національної ідентичності письменниці, життя й творчість якої триває в полоні Кобзаревого Слова – від перших проб пера й до сьогодення.

Райбедюк Г. Б., професор кафедри української мови і літератури

До уваги абітурієнтів, що вступають на творчі спеціальності у 2018 році на навчання за освітнім ступенем «бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти!
Важлива інформація для абітурієнтів

Відповідно до пункту 7.3 розділу VII Правил прийому до Ізмаїльського державного гуманітарного університету у 2018 році для вступників є обов’язковим складання творчого заліку на такі конкурсні пропозиції:

014.11 Середня освіта (Фізична культура),

014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво),

014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво).

Тільки в разі успішного складання творчого заліку, який проводиться з 01 лютого до 26 липня на базі ІДГУ на відповідну конкурсну пропозицію, особа допускається до участі у конкурсному відборі.

Звертаємо Вашу увагу на графік проведення творчих заліків на базі ІДГУ.

Графік творчих заліків

Для того, щоб складати творчий залік за графіком необхідно зареєструватися за п’ять днів до проведення заліку (форма реєстрації – заповнення відповідної заяви в електронному або паперовому варіанті). Заповнена заява надсилається на електронну пошту (vstupidgu@gmail.com) або подається особисто до приймальної комісії (101 каб., вул. Рєпіна,12, м. Ізмаїл).

Заява на участь у творчому заліку

Приймальна комісія ІДГУ

Наукове свято на факультеті української філології
Випускники-магістри факультету української філології та соціальних наук

12 березня на факультеті української філології та соціальних наук сталося наукове свято – урочисте вручення дипломів магістра студентам денної та заочної форм навчання. Після успішного складання іспитів з підсумкової атестації та захисту кваліфікаційних робіт факультет випустив фахівців з української філології та історії. У цьому році диплом магістра отримали 23 студенти, з них – 9 з відзнакою.

 

З вітальним словом виступили ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету професор Кічук Я. В., голови комісій з підсумкової атестації – професор Циганенко Л. Ф., професор Колесников А. О. Перш ніж вручити дипломи випускникам, декан факультету Чорна Л. В. звернулася до студентів зі щирими побажаннями гарної долі. Після чого відбулося вручення дипломів магістрам.

 

До вітання керівництва долучились студенти університету, які підготували творчі подарунки – пісні у власному виконанні. Серед численних гостей особливо теплу та невимушену атмосферу створили близькі та рідні випускників.

 

Урочисте дійство завершилось виконанням студентського гімну «Гаудеамус».

Усім випускникам бажаємо кар’єрного росту, успіхів у подальшій професійній діяльності, натхнення та невичерпної енергії.

Студентська рада факультету української філології та соціальних наук 

Запрошення до участі студентській науково-практичній конференції
ogoloshennya

Шановні колеги!

 Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Почесний консул Республіки Албанія в Україні

Спілка албанців України

Громадська організація   «Центр розвитку Бессарабії»

Регіональне відділення Національної спілки краєзнавців України

Придунайський центр громадських ініціатив

Факультет української філології та соціальних наук  ІДГУ

Студентське наукове товариство ІДГУ

запрошують Вас до участі

в регіональній студентській науково-практичній конференції, присвяченій 25-річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною і Албанією,  «Албанія і албанці: історія, етнографія, сучасність», яка відбудеться 19 квітня 2018 року

 Наукове поле конференції:

 • Історія Албанії: минуле та сучасне;
 • Албанці в Південній Бессарабії;
 • Питання збереження етнічної ідентичності албанців;
 • Традиції, фольклор, культурно-освітній простір албанців Південної Бессарабії;
 • Українсько-албанські відносини: погляд у майбутнє.

 

Мета конференції: популяризація історії албанського народу; сприяння розвитку албанської етнічної спільноти в поліетнічному південнобессарабському регіоні, розширення культурних та освітніх зв’язків між представниками албанського і українського народів.

 

До участі у конференції запрошуються: учні старших класів шкіл регіону, магістранти і студенти ІДГУ, інших навчальних закладів Одеської області та держав Дунайського регіону.

 

Форма проведення: очна. Особиста участь у роботі конференції, виступ з доповіддю (повідомленням) у відповідності до презентації – до 10 хвилин.

 

Офіційні мови конференції: українська, албанська.

 

Електронна адреса оргкомітету: nauka_idgu@ukr.net 

Від козаків до кіборгів
Захід до Дня українського добровольця, організований представниками Центру громадянської освіти та студентами ІДГУ

14 березня 2018 року в Ізмаїльській картинній галереї відбувся захід до Дня українського добровольця з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Організаторами стали представники Центру громадянської освіти ІДГУ і волонтер, мати добровольця, Кальчева Наталія Юріївна.

 

На захід були запрошені учні ЗОШ №2 міста Ізмаїл, студенти ІДГУ, добровольці, волонтери та активісти.

Кальчева Наталія Юріївна привітала усіх присутніх та наголосила, що історичний екскурс свідчить – феномен добровольства здавна притаманний українцям. «Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини, Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС», – зазначила Наталія Юріївна.

 

Також привітати добровольців прийшла учениця недільної школи “Българска светлица” ІДГУ Людмила Маркова, яка прочитала вірш Тараса Шевченка “Реве та стогне Дніпр широкий”.

 

Студенти ІДГУ взяли активну участь у заході та виступили із доповідями про історичний розвиток добровольчого та волонтерського рухів:
1. «Від козаків до кіборгів» (Кожухаренко Людмила, аспірантка факультету української філології і суспільних наук).
2. «Вони для нас виборюють життя» (Литвинова Марія, голова студентської ради ІДГУ).
3. «Волонтерський рух в Україні» (Шевчук Анастасія, студентка ІІ курсу педагогічного факультету).

 

Голова волонтерського руху «Ізмаїл» Альона Аршинова представила трофеї добровольців від російської агресії на Сході України та бойовий прапор ізмаїльських добровольців. Діти ставили запитання і слухали відповіді молодого «військового експерта» Олексія ЗОШ №2.

 

Варто зауважити, що в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки. Саме тоді на західноукраїнських землях розпочався і потужний волонтерський рух. Місцеве населення одягало й годувало українських добровольців, надсилало на фронт так звані «любистки» – спеціальні посилки-пакунки.

 

Також відмітили, що 15 березня 1939 року в Хусті карпатські українці проголосили свою самостійну суверенну державу. Герої Карпатської України показали приклад того, як треба любити свою державу і захищати її.

 

Потім було полум’я Другої світової – і знову добровольці першими стали на захист Вітчизни. Але найновіший приклад – це Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян самоорганізувалися в батальйони й вирушали на Схід. Саме завдяки добровольцям, їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів.

 

І сьогодні наші захисники продовжують боронити нашу землю від ворога. Ставши на захист Батьківщини, вони назавжди стали добровольцями, на їх прикладах будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців.

Світлана Кравченко, фахівець Центру громадянської освіти

Перший відкритий легкоатлетичний забіг “Дунайська весна”
Учасники забігу "Дунайська весна"

В Ізмаїлі 9 березня від пам’ятника морякам-дунайцям стартував Перший відкритий легкоатлетичний забіг, присвячений дням Кобзаря “Дунайська весна”.

 

У пробігу взяли участь понад 100 учасників. Захід проводився за підтримки Ізмаїльської міськради, громадської організації «Центр розвитку Бессарабії»,  ІДГУ та клубу любителів бігу “Суворовець”.

 

Учасникам пропонували подолати дистанції 3, 6 або 15 км. До пробігу допустили усіх бажаючих, що мають необхідну фізичну підготовку.

 

Всі переможці та призери нагороджені медалями, кубками та цінними призами.

 

«Центр розвитку Бессарабії» завжди підтримує заходи, спрямовані на зміцнення здоров’я, пропаганду здорового способу життя молодого покоління, відродження легкої атлетики серед дорослих та залучення широких мас населення до фізичної культури в Бессарабії.

Світлана Кравченко, фахівець Центру громадянської освіти
Вклонімося Великому Кобзарю
Вклонімося Великому Кобзарю

9 березня 2018 року  з нагоди 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка викладачі та студенти ІДГУ за доброю щорічною традицією вшановували світлу пам’ять Великого Кобзаря покладанням квітів до його пам’ятника.

 

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року. Все його життя і творчість присвячені українському народу.

 

 Тарас Григорович мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною державою, коли в Україні шануватимуть мову, культуру, історію народу, а люди будуть щасливими. Життєдайна поезія Шевченка вселяє в нас надію в майбутнє українського народу і подальше його процвітання.

 

Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові. Вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до України. Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги до нього. Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!

 

Учасники заходу вшанували пам’ять Тараса Шевченка та усіх патріотів України, які в непросту історичну добу вірою і правдою служать її інтересам, захищають від ворогів, покладанням квітів до пам’ятника Великому Кобзареві.

Світлана Кравченко,  фахівець Центру громадянської освіти

Бенефіс магістрантів педагогічного факультету
Випуск магістрантів педагогічного факультету 14

Останні дні лютого на педагогічному факультеті Ізмаїльського державного гуманітарного університету супроводжувались непритаманними як для цієї пори року кількаденними засіданнями державної атестаційної комісії. Так завершували своє навчання в стінах нашого ВНЗ  студенти, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр».

 

Процес опановування знань на такому високому рівні тривав для них більш ніж шість років. В свій час 17 студенток наважились на відповідальний крок і врешті досягли в своєму житті чергового успіху. Атестаційна комісія за головування декана педагогічного факультету ІДГУ доктора педагогічних наук, професора Надії Василівни Кічук прослухала захист магістерських робіт студентів за спеціальністю «початкова та інклюзивна освіта» і «соціальна робота та соціальна педагогіка». Всі здобувачі ґрунтовно опрацювали обрані теми робіт та показали добру підготовку, а шестеро – Тетяна Журя, Галина Сапунжі, Вікторія Вітова, Ольга Морошан, Віоріка Крачун, Тетяна Стоянова склали іспити та захистились на “відмінно”.

 

28 лютого став для цих випускників урочистим днем вручення дипломів. На свято розділити радість успіху прибули викладачі, батьки і друзі вчорашніх магістрантів. Головні учасники святкування відрізнялись від всіх класичним вбранням молодих науковців та з нетерпінням очікували хвилюючого моменту, до якого прагнули довгі роки. Церемонія відбулась в конференц-залі університету. Камерність обстановки дозволила всім присутнім відчути щирість і важливість напутніх слів ректора ІДГУ Ярослава Валерійовича Кічука та декана педагогічного факультету Надії Василівни Кічук. Після вручення дипломів сімом найбільш відповідальним випускницям були вручені рекомендаційні листи до директорів шкіл, в яких вже працюють новоспечені магістри з проханням сприяти зросту в їх педагогічній кар’єрі.

 

Яскравості урочистому заходу додала концертна складова, яку організувала заступник декана педагогічного факультету, доцент кафедри музичного та образотворчого мистецтв Лариса Дмитрівна Банкул. Студенти музичного відділення Євгенія Морошану і Сергій Нєйчев виконали декілька вокальних композицій сольно і дуетом для випускників і гостей свята. Наприкінці офіційної частини емоції вже не стримувались. Вручення квітів, спільне фотографування, традиційне підкидання капелюхів – все це продовжувалось майже двадцять хвилин.

 

В добрий час, випускники!  Успіхів вам на обраному шляху педагога! Добра і щастя в житті!

Валерій Пейков, викладач кафедри соціальної роботи,
соціальної педагогіки та фізичної культури

Наші вітання!
Запрошуємо на святковий концерт, присвячений Міжнародному жіночому дню 8 березня, який відбудеться 6 березня о 14.00 в актовій залі ІДГУ!

Дорогі жінки!
Ректорат Ізмаїльського державного гуманітарного університету сердечно вітає вас з найпрекраснішим святом весни – Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

 

Це свято приходить з першим подихом весни, з ласкавими променями сонця. А жінка так схожа на весну: красою, лагідністю, веселковою насиченістю почуттів. І саме завдяки вам та вашій любові чоловіки долають усі негаразди, наповнюють життя новим змістом.

 

Немає такої сфери діяльності, в якій би не виявлялися ваші кращі риси й якості, не поєднувався ваш професіоналізм і досвід, сумлінність – з чарівністю, ніжністю та  милосердям.
У цей святковий день бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту, довічного щастя, справжнього кохання. Нехай довкола вас панує любов і гармонія,  розквітають квіти і звучить музика.

 

Зі святом Весни вас!