Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Права людини крізь призму сучасності
Відеолекторій з елементами тренінгу

Для сприяння реалізації Національної стратегії з прав людини (Указ Президента України №501/2015) та Всесвітньої програми освіти в сфері з прав людини (ухвалена Генеральною Асамблеєю ООН у 2004 р.) Центр громадянської освіти ІДГУ в партнерстві з Ізмаїльським МЦ з надання БВПД 13 листопада провели відеолекторій з елементами тренінгу.

 

Захід присвячений Міжнародному Дню толерантності, який відзначається 16 листопада в усьому світі.

Мета заходу: визначити чинники, які становлять загрози для прав людини та людської гідності, окреслити власну модель правової поведінки молоді, донести до студентів необхідність толерантності в суспільстві через з’ясування принципу терпимості між людьми, між колективами або групами людей;на прикладі сучасного соціального становища в Україні показати нагальну потребу злагоди, поваги до інших людей, їхніх думок.

Учасниками були студенти І курсу факультету української філології та соціальних наук (психологи).

У студентів IV курсу почалась виробнича практика
Студенти на базі практики у музеї

12 листопада почалась виробнича практика студентів-перекладачів 4-го курсу факультету іноземних мов (спеціальність 035 Філологія(германські/романські мови та літератури(переклад включно))). Цього року базою практики стануть «КЗ Ізмаїльської міської ради «Історичний музей О.В. Суворова»» та «Ізмаїльський історико- краєзнавчий музей Придунав’я».

 

 

 

 

Спільне викладання з волонтером Корпусу Миру
Co-teaching в ІДГУ

У жовтні 2018 року на факультеті іноземних мов розпочав роботу волонтер Корпусу Миру Ентоні Салазар. Він приїхав із США та планує популяризувати англійську мову в Ізмаїлі протягом двох років. Сам Ентоні теж володіє іноземними мовами, він знає французьку, німецьку та латинську мови і вивчає російську. У його планах – прочитати в оригіналі твори Льва Толстого.

 

Ентоні практикує в аудиторії те, що називається сo-teaching або спільне викладання. Урок ведеться поперемінно або спільно з викладачем вузу. Така форма співпраці або навчання в команді – це практика взаємодії викладачів, розподілення обов’язків щодо планування, навчання та оцінювання студентів.

 

На заняттях студенти долають свої психологічні бар’єри, вчаться спілкуванню в реальних ситуаціях, розширюють свій словниковий запас, тренуються в усному двосторонньому перекладі, обговорюють різні теми, складають короткі розповіді англійською мовою тощо.

Про участь в інноваційних програмах міжнародного академічного обміну та стажування науково-педагогічного персоналу кафедри загальної педагогіки, дошкільної, початкової та спеціальної освіти
Творча співпрацю викладачів ІДГУ з представниками академічної спільноти університетів Європи

В умовах динамічних змін вітчизняної системи вищої освіти у ракурсі її інтернаціоналізації та глобалізації науково-педагогічний персонал кафедри загальної педагогіки, дошкільної, початкової та спеціальної освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету бере активну участь в інноваційних програмах міжнародного академічного обміну та стажування. Ідеться, насамперед, про творчу співпрацю наших викладачів з представниками академічної спільноти університетів Європи, що зорієнтована на просування європейських стандартів у галузі вищої освіти, системне впровадження інноваційних технологій підготовки майбутніх фахівців соціономічної сфери, застосування сучасних комунікаційних стратегій в контексті перспективного розвитку закладу вищої освіти тощо.

 

Зокрема, у травні 2018 р. в рамках міжнародного співробітництва з вищими навчальними закладами зарубіжжя, яке є одним із пріоритетних напрямів діяльності кафедри, професори Кічук Н.В., Біла О.О., доценти Іванова Д.Г., Боднар Н.М, Граматик Н.В., старший викладач Поліщук Ю.В. були направлені адміністрацією ІДГУ на стажування до Галацького університету «Dunerea de Jos» (Румунія).

«І першим було слово…»:
Відзначення Дня української писемності та мови

літературно-музичне свято до Дня української писемності та мови

 

У межах традиційного відзначення Дня української писемності та мови в Центральній міській бібліотеці імені Івана Петровича Котляревського восьмого листопада відбулося літературно-музичне свято «І першим було слово…». Це колоритне дійство й справді було світлим та урочистим, бо проведено на рівні «високих партитур». Відрадно, що його модераторами стали магістранти нашого університету (факультету української філології та соціальних наук), сьогодні працівники бібліотеки Ганна Павленко та Інна Усатенко. В стінах цієї унікальної книгозбірні було особливо затишно, бо зібралися тут шанувальники українського слова: студенти ізмаїльських вишів і загальноосвітніх шкіл, викладачі та вчителі-словесники, поети (Таміла Кібкало, Оксана Картельян), усі ті, хто переймається проблемами національної культури, дбає про розкрилення та повнокровне буття Українського слова.

 

Збереження історичної пам’яті (науково-популярний фестиваль)
Збереження історичної пам’яті

09 листопада 2018 р. в с. Каракурт Болградського району відбувся історичний науково-популярний фестиваль «Забуті імена в історії», присвячений 100-й річниці закінчення Першої світової війни. Організаторами заходу виступили Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Почесний консул республіки Албанія в Україні, Спілка албанців України, Ізмаїльська албанська громадська організація «OBOR SHIPTAR», Центр албанської культури в с. Каракурт, Каракуртська сільська рада та Дім культури с. Каракурт.

 

З вітальним словом до учасників фестивалю звернулися голова Спілки албанців України Олександр Дерментлі, голова сільської ради с. Каракурт Олена Жечєва та в.о. декана факультету управління, адміністрування та інформаційної діяльності ІДГУ Іван Татаринов.

 

Радіодиктант національної єдності в ІДГУ
9 листопада кожного року відзначається День української писемності

9 листопада кожного року відзначається День української писемності та мови. Головна традиція свята – загальнонаціональний радіодиктант для всіх бажаючих. Ця акція була створена для популяризації української мови та проводиться вже не один рік поспіль.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності з року в рік збирає тисячі українців як в Україні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто любить і шанує рідне слово і мову. Радіодиктант – масштабний національний флешмоб.
Це не лише перевірка знань української мови, а й заохочення до вживання, популяризації, захисту і сприяння розвитку державної мови у форматі масштабного національного флешмобу.
Офіційне гасло заходу 2018 року — #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту — єднання навколо мови.

 

В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті локацію для написання радіодиктанту було організовано у конференц-залі. Організаторами стали фахівці Центру громадянської освіти ІДГУ.

Виховання у студентів економічної культури
Ознайомлення студентів ІДГУ з основними елементами грошової культури

У сучасних умовах трансформації економічної системи України та необхідності прискорення соціально-економічного розвитку гостро постає проблема забезпечення високого рівня економічної компетентності молодого покоління.

08 листопада  у затишних стінах  Центру  громадянської освіти ІДГУ  був проведений  брейнстормінг «Еволюція грошей».

 

Мета: ознайомити студентів з основними елементами грошової культури, обговорити питання моралі, що пов`язані з використанням грошей, пояснити роль грошей у повсякденному житті та їхню необхідність, сприяти формуванню моральної позиції у вирішенні грошових питань, формувати економічне мислення студентів і культуру поводження з грішми.

 

До присутніх звернулась Наталія Будзило, директор ЦГО, яка наголосила, що фінанси, як і інші складові економічної системи, удосконалюються і прогресують. Це відбувається в умовах глобалізації, поширення ІТ-технологій та загальної комп’ютеризації.

Свято українського слова в ІДГУ
викладачами кафедри української мови і літератури ІДГУ було організовано Свято українського слова

На відзначення Дня української писемності та мови викладачами кафедри української мови і літератури ІДГУ було організовано Свято українського слова. Волею долі почесними гостями якого стали доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Київського університету імені Бориса Грінченка Станіслав Олександрович Караман, доктор педагогічних наук, професор, провідний співробітник Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Олена Миколаївна Горошкіна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови Київського університету імені Бориса Грінченка Ольга Володимирівна Караман, а також відома ізмаїльська поетеса Таміла Кібкало.

 

Професор С. О. Караман провів із студентами-філологами мовну вікторину, мета якої полягала у поглибленні знань з історії української мови, підвищенні інтересу до вивчення державної мови, а також подарував студентам ІДГУ найновіші навчальні посібники з української мови, які підготували викладачі столичного вишу.

Кейс медичних послуг в ІДГУ
Кейс медичних послуг в ІДГУ

7 листопада  фахівці Центру громадянської освіти ІДГУ провели дебати на тему «Медичне страхування».

 

Мета: розглянути чинники регулювання відносин у сфері страхування й принципи створення ринку страхових послуг і страхового захисту громадян в Україні, розвивати аналітичні здібності студентів в контексті навчальної та пізнавальної діяльності.

Учасниками стали студенти ІІ курсу ІМУ (група С-21).

У країнах з розвиненим ринковим господарством страхування є одним зі стратегічних секторів економіки. Воно забезпечує стабільність у суспільстві, захищає людину в багатьох випадках життя. Страхування – невід’ємний атрибут цивілізованого суспільства.

Студенти дізналися, що медичне страхування – це вид особистого страхування, який гарантує при виникненні страхового випадку (хвороби) отримання медичної допомоги та компенсації витрат на придбання медикаментів