Ізмаїльський державний гуманітарний університет Новини | Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Леся Українка, на яку чекали півстоліття
Леся Українка 150 імен

Фундатор академічного лесезнавства, відомий поет-неокласик Михайло-Драй-Хмара свого часу поставив наріжне питання: «Що сказати про наші часи? Чи доросли ми до розуміння тих скарбів ідейних та літературних, що залишила нам у спадщину Леся Українка?». Для того, щоби  порушене  ученим у 1920-х роках питання й сьогодні не звучало риторично, читаймо Лесю Українку, на яку чекали півстоліття, читаймо і осмислюймо створені для нас українським «генієм в умовах заблокованої культури» (Л. Костенко) духовні цілющі скарби, так потрібні нам – нині сущим.

 

Отож, уперше твори, листи та переклади Лесі Українки в повному неспотвореному цензурою виданні зібранні. Презентація 14-томника стане центральною подією ювілейного року. Україна чекала на це видання півстоліття. Зібрання дійсно унікальне, адже попереднє «повне» видання було цензурованим і складалося з 12 томів. Принципова відмінність зібрання – це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема, до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу.

«З вогнем Прометея»: до 150-річчя геніальної Українки
«З вогнем Прометея»: до 150-річчя геніальної українки

«Безсмертна Леся Українка

 Була і є повік жива»

(Олена Журлива)

Кожен народ має своїх пасіонаріїв – унікальних і непересічних творців культури, котрі підносять його духовну велич до найвищих світових висот. Їх справедливо іменують національними геніями. В шерезі цих достойників яскраво вивищується ім’я однієї з найвеличніших Українок – Лариси Петрівни Косач.  Її творчість стала вершинним засягом  національного інтелекту і художньої свідомості українського народу в його історичному поступі й водночас видатним явищем світової літератури. У пристрасно гуманістичному слові поетеси пломеніють невичерпні джерела високих людських ідеалів добра та справедливості, відроджувального пафосу та утвердження органічного права  на свободу – і окремої особистості, й народу загалом. Титанічна постать Лесі Українки від природи наділена колосальною притягальною силою, магічною привабливістю. Це людина виняткової мужності й принциповості, неперевершеної духовної краси та багатогранного мистецького обдарування. Її  талант поєднав пристрасть Прометея, мудрість філософа й рідкісний хист художника-віртуоза.

V Всеукраїнська науково-практична конференція «Пріоритети розвитку національної економіки в умовах євроінтеграції України»
Запрошуємо до участі в конференції

Шановні колеги!
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
факультет управління, адміністрування та інформаційної діяльності ІДГУ,
Наукове товариство молодих учених, аспірантів, студентів ІДГУ

Запрошує Вас взяти участь у роботі V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Пріоритети розвитку національної економіки в умовах євроінтеграції України», яка відбудеться 15 квітня 2021 р.

 

Метою науково-практичної конференції є розвиток науки, а через неї й практики, поширення економічних знань серед зацікавлених студентів, аспірантів, молодих вчених та практикуючих економістів.

 

Українська мова як фактор єдності незалежної України потребує захисту!
23 лютого 2021 р. кафедрою української мови і літератури ІДГУ було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Українська мова як фактор єдності незалежної України: стан і проблеми удержавлення»

23 лютого 2021 року кафедрою української мови і літератури ІДГУ було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з нагоди Міжнародного дня рідної мови та на відзначення 30-ї річниці незалежності України «Українська мова як фактор єдності незалежної України: стан і проблеми удержавлення». У конференції взяли участь філологи: доктори наук, професори, кандидати наук, доценти, викладачі, представники адміністрацій національних та державних вишів з різних регіонів України (Києва, Ужгорода, Житомира, Умані, Одеси, Камʼянця-Подільського, Глухова, Ізмаїла), а також студенти філологічних спеціальностей та вчителі-практики.

 

Відкрив пленарне засідання доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови НАН України (м. Київ) – Павло Юхимович Гриценко із доповіддю «Удержавлення української мови: проблеми сьогодення», в якій наголосив на незадовільному стані удержавлення української мови, необхідності захисту державної національної мови від політики русифікації, яка продовжує провадитися країною-агресором, окресливши алгоритм дій в цьому напрямку свідомих філологів-україністів.

 

Запрошення до участі у науково-методичному семінарі
Віртуальні підприємства. Сучасні вимоги до працевлаштування молоді

Шановні викладачі та вчителі м. Ізмаїла та м. Одеси!

Запрошуємо 25-26 лютого 2021 р. о 10.00 годині взяти участь у науково-методичному семінарі «Віртуальні підприємства. Сучасні вимоги до працевлаштування молоді», який проводитиметься з метою сприяння обміну досвідом та методиками професійної підготовки й трансграничного співробітництва у сфері навчання.

 

Захід проходитиме у рамках реалізації проєкту «CBC – Practice Firms – Інноваційна методика професійної підготовки та освітнього співробітництва на двосторонньому рівні Румунія – Україна», що фінансується Європейським Союзом в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія-Україна 2014-2020».

 

25 лютого зустріч відбудеться у м. Ізмаїл у режимі оф-лайн за адресою: ІДГУ, вул. Рєпіна,12 (ІТ-центр). Програма (м. Ізмаїл)

26 лютого зустріч відбудеться з Одеськими закладами освіти у режимі он-лайн за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/88530163345?pwd=WG1JYlo2dE9icmJ5RngzZUtERlB0dz09

Ідентифікатор конференції: 885 3016 3345
Код доступа: 622645

Програма (м. Одеса)

До уваги студентів
УВАГА!

На підставі рішення ректорату ІДГУ від 22 лютого 2021 року та погодження з науково-педагогічним складом і студентською радою університету теоретичне навчання для здобувачів 2 курсу ОКР «молодший бакалавр», 2-3 курсів ОС «бакалавр» всіх спеціальностей денної форми навчання з 01 березня по 12 березня 2021 року здійснюватиметься у звичайному режимі, для студентів 1 курсу ОКР «молодший бакалавр», 1 курсу ОС «бакалавр» (зі скороченим строком навчання),  1 та 4 курсів ОС «бакалавр» – у дистанційній формі.

  

Слідкуйте за новинами

 

Кращий боксер Європи підтверджує своє звання!
Захарєєв Юрій, студент ІДГУ, майстер спорту міжнародного класу, став чемпіоном у у Міжнародному турнірі (Чорногорія, місто Бар)

Національна збірна України з 17 по 21 лютого 2021 року взяла участь у  Міжнародному турнірі (Чорногорія, місто Бар), на якому представлено збірні команди 15 країн: Узбекистану, Грузії, Болгарії, Чехії, Словенії, Словаччини, України, Монтенегро, Швеції, Молдови, Румунії, Росії, Індії, Фінляндії, Косово. Під керівництвом президента Міжнародної асоціації боксу AIBA Кремлева Умара перед турніром було проведено декілька загальних спільних тренувань зі збірними 15 команд.

 

Від Федерації боксу Одеської області виступив студент Ізмаїльського державного гуманітарного університету, майстер спорту міжнародного класу  Захарєєв Юрій, який став чемпіоном у цьому турнірі та своєю перемогою  підтвердив статус кращого боксера в Європі.

 

Вітаємо спортсмена і його тренера ЗТУ Юрескул Ігоря з цим високим результатом!

«Герої не вмирають!»: заходи студентів-істориків до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні
«Герої не вмирають!»: заходи студентів-істориків до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

Пам’ять про Героїв Небесної Сотні, що пожертвували власним життям під час Революції гідності заради майбутнього України як незалежної демократичної держави, має не лише зберігатися в суспільній свідомості, а й передаватися молодим поколінням як приклад людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

 

З метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні студенти 2 курсу спеціальності «Середня освіта (Історія)», які проходять навчально-виховну практику в закладах освіти м. Ізмаїла, м. Арциз та м. Рені, провели виховні заходи й уроки пам’яті до Дня Небесної Сотні. Наприклад, Ольга Ніколенко як у ролі асистента класного керівника, так і самостійно провела урок-дискусію для учнів Державного професійно-технічного навчального закладу «Ізмаїльське вище професійне училище» та тематичний захід для учнів Українського ліцею з поглибленим вивченням іноземних мов імені Т.Г. Шевченка.

 

«КРИК МОВЧАННЯ» Іона Бику
21 березня 2021 р. в рамках II фестивалю поезії "Пізнаємо поетів" відбудеться презентація книги «КРИК МОВЧАННЯ» поета Іона Бику в Інформаційному центрі Румунії при ІДГУ

Прекрасна подія у румунському культурному просторі Буджака: поява поетичної збірки Іона Бику «КРИК МОВЧАННЯ» [„Strigătul tăcerii”], видавництво PIM, Ясси, 2021 рік. У попередніх здобутках автора – три міжнародні премії та збірка «Кожен вважає мене молодим. Тореадор» [«Toți mă cred tânăr. Toreador»],  видавництво GENEZE, Галац, 2000.

 

Ім’я Іона Бику добре відоме румуномовним читачам як у нашій країні, так і за її межами. Його твори відзначаються оригінальністю форми, асоціативною образністю, гострим відчуттям часу.

 

Поет народився 27.01.1972 р. на Буковині в с. Опришени Чернівецької області, але більшу частину свого життя живе в с. Плавні Ренійського району, тож не випадково його називають бессарабським та буковинським поетом. Нова збірка віршів з’явилася в результаті плідної співпраці Інформаційного центру Румунії при ІДГУ з членами літературного об’єднання румуномовних поетів «Відлуння Буджака» м. Ізмаїл та членами Спілки письменників Румунії.

Державний герб України
Державний герб України

Державним гербом Української держави є тризуб золотої бар­ви на синьому тлі. Існує досить різноманітний історичний дискурс щодо походження, призначення та ідеології державного герба України.

 

Студенти 2 курсу спеціальності 081 Право Ізмаїльського державного гуманітарного університету до Дня Державного Герба України навели декілька фактів про Тризуб, які є цікавими, цінними та повчальними.

Кожен бажаючий може ознайомитися із запропонованою інформацією у нижче наведеному відео.