Ізмаїльський державний гуманітарний університет

Центр української мови і культури

Історія Центру

Центр української мови і культури при Ізмаїльському державному гуманітарному університеті створено відповідно до наказу № 22 від 11 лютого 2019 р.

Центр української мови і культури ІДГУ – структурний підрозділ університету, завданнями якого є ініціювання і координація дій структурних підрозділів ІДГУ та інших закладів і організацій щодо зміцнення державного статусу української мови в південних районах Одеської області.

Центр української мови і культури  координує свою роботу з Інститутом української мови НАН України, Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності, кафедрою української мови і літератури ІДГУ, Центром громадянської освіти ІДГУ, іншими організаціями і структурними підрозділами університету щодо заходів з удержавлення української мови і популяризації української культури в регіоні.

Координатор Центру
Делюсто Марина Сергіївна
кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури
Контакти
Адреса вул. Репіна, 12 (корпус ІДГУ №1), ауд. 306
E-Mail kaf_ukr_movlit@ukr.net
Графік роботи

Шановні слухачі!

Запрошуємо вас на онлайн-заняття з української мови щосуботи о 9:00 на платформі Google Meet за покликанням: https://meet.google.com/qjb-mqui-taz

 

Графік роботи курсів з української мови у 2020–2021 навчальному році

Початок занять – 10 жовтня 2020 р.

Завершення занять – 28 травня 2021 р.

очно:  щосуботи з 9 год. до 10.30 год.  (ауд. 306)

дистанційно: Google Classroom, код ngg6qk6

Фотогалерея
Курси з української мови

З ініціативи ректора ІДГУ проф. Кічука Я. В., науково-педагогічного колективу кафедри української мови і літератури (завкафедри – д. філол. н. Колесников А. О.) та директора Інституту української мови Національної академії наук України проф. Гриценка П. Ю. з 2 березня 2019 року при Центрі української мови і культури розпочали роботу безкоштовні курси з навчання української мови для:

  • працівників державних адміністрацій, депутатів місцевих рад та працівників органів самоврядування;
  • працівників закладів освіти регіону (на виконання наказу МОН №1152 від 27.09.2016 р. щодо розширення сфери застосування державної мови в закладах освіти);
  • працівників інших державних і недержавних закладів, рівень володіння яких державною мовою необхідно підвищити;
  • вчителів української мови та учителів молодших класів, які працюють в регіоні у школах з різною рідною мовою.

Після закінчення курсів слухачі отримують сертифікат від ІДГУ та Інституту української мови НАН України.

Центр української мови і культури надає безкоштовні консультації з української мови та літератури для успішного складання ЗНО та вступу в ІДГУ, а також пропонує широкий спектр лінгвістичних експертних і консультаційних послуг (від орфографічних, орфоепічних до консультацій щодо правильного перекладу, питань мовної політики тощо).

Заходи Центру української мови і культури

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Навчально-методичні матеріали

Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 01. 07. 2019 р. № 1/11-5966 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році»