Викладання французької мови крізь призму Закону України «Про освіту»

31 жовтня 2017 року викладачі кафедри романо-германської філології проводили регіональний методичний семінар на тему «Викладання французької мови крізь призму Закону України «Про освіту»» для вчителів французької мови загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

 

Метою методичного семінару було сприяння підвищенню статусу французької мови в регіоні, введення французької мови як другої іноземної в загальноосвітніх школах.

 

Проблематика семінару викликала неабияке зацікавлення вчителів  міста Ізмаїл та Ізмаїльського району, міста Болград та Болградського району, міста Рені та Ренійського району.

 

Кожен з 22 вчителів, що взяли участь у роботі означеного заходу, висловив стурбованість тенденцією до занепаду французької мови у регіоні, на відміну від, наприклад, ситуації з викладанням даної мови у  м. Одеса, де успішно функціонують три спеціалізовані середні навчальні заклади з навчанням французькій мові як основній та багато шкіл, де вона викладається як друга іноземна.

 

Завідуюча навчально-методичним центром післядипломної освіти вчителів Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів Юрченко Т.В., яка виступила на означеному семінарі, відмітила особливе місце французької мови як другої іноземної у викладанні іноземних мов у загальноосвітніх школах згідно новому Закону України «Про освіту».

 

Одним з плідних шляхів поліпшення позиції французької мови, на думку Юрченко Т.В., є введення білінгвального навчання в загальноосвітніх школах, яке має не тільки закріпити положення французької мови в регіоні, але й розширити можливості випускників шкіл в отриманні якісної освіти у вищих навчальних закладах України та Європи.

 

За пропозицією вчителів-учасників методсемінару, було вирішено проводити його щорічно у жовтні місяці. Варто відзначити, що оргкомітет кафедри романо-германської філології вже працює над підготовкою до наступного семінару, у зв’язку з чим звертається до всіх учителів французької мови в регіоні з проханням подавати свої пропозиції щодо проблематики заходу.

 

Контактна інформація:

Тел.   +380663589827,   +380501359849,  +380674890701,    +380964555463

Email:kafedra.rom.mov@gmail.com