Нехай лунає голосом добра й любові пристрасне слово Придунайських поетів…

Подія, здавалось би, на перший погляд, не така вже й важлива як для нашого прагматичного, до всього здраматизованого нинішніми подіями часу. А, виявляється, душа людська настроєна на слово, як чутлива скрипка…

Побачив світ перший випуск українськомовних авторів серії «Поезія Буджака», підготовлений у межах наукового проєкту МОН України в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті «Регіональна література і живопис етнічних груп Українського Придунав’я як засіб формування колективної ідентичності локального соціуму» (ДР 0119U100996, 2019-2021) (науковий керівник – професор Тетяна Шевчук, відповідальний виконавець – професор Галина Райбедюк. Заслужений художник України – Олександр Кара). Відбулася скромна його презентація…

 

Спасибі поетесі Оксані Картельян і журналісту Ігорю Огнєву за увагу й повагу до краси українського поетичного слова, за причетність до його розвою в Придунав’ї, за рідкісну здатність сказати добре слово кожному, хто любов’ю, енергією, душею плекав ідею виходу цієї унікальної перлини наших талановитих краян (попереду – наступні видання поетичного доробку мовами етносів краю в оригіналі та перекладах державною мовою). Їхні щедрі оцінки в оприлюднених на сторінка місцевих ЗМІ та соціальних мережах дописах донесли до мешканців бессарабського краю та його позамежжя правдиву інформацію про Слово віртуозів ліричного голосу Бессарабії. Маю щастя бути причетною як відповідальний редактор і упорядник народження книги «Поміж Дунаєм і Дністром…», щедрого дарування напередодні свята Миколая усім школам і культурним центрам регіону, центральній міській бібліотеці Імені І. П. Котляревського та рідному вишу, ювілею якого приурочено це видання. Приємно почути тепле слово на свою адресу й на адресу кожного, хто серцем і реальними справами щоденно сприяв цій радісній події, котрих у сучасному збуреному світі не так уже й багато…

 

Тож, нехай лунають на Усесвіт “Дзвони вічного добра” (назва збірки кілійського поета Валерія Виходцева), яким здавна й понині повниться Земля, що “поміж Дунаєм і Дністром / до моря горнеться степами…”. Це рядки ізмаїльського поета-кобзаря Михайла Василюка, що лягли в основу назви колективної збірки талановитого придунайського “грона” митців Слова: Михайла Василюка, Валерія Виходцева, Таміли Кібкало, Галини Лисої, Володимира Реви, Володимира Сімейка. Розкриллям свого таланту, ніжними струнами ліричного голосу, багатством духовного світу, глибиною душі й щирістю почуттів поети Буджака засвідчили правомірність мудрої сентенції давньоукраїнського мислителя Григорія Сковороди: “Кожному мила своя сторона…”. Насамкінець хочу зауважити, що видавнича й науково-методична робота щодо оприлюднення та вивчення творчого доробку краян ведеться ентузіастами-науковцями Ізмаїльського вишу останніми двома десятиліттями доволі активно в тісній співпраці з ізмаїльським видавничим центром «Ірбіс» (донедавна – СМИЛ).

Галина Райбедюк, професор