Студенти-філологи – активні учасники проекту!

Настала, вочевидь, пора знайомити з плідною та результативною дослідницькою діяльністю наших студентів, котра провадиться в руслі наукового проекту. Вельми активно й продуктивно працює в цьому напрямку студентка 1 курсу магістратури факультету української філології та історії Марина Коваль.

 

Тема її наукових уподобань – синтез мистецтв у творчості придунайських поетів. Упродовж навчального року її публікації та виступи з цієї проблематики на науково-методичних заходах різного рівня зустрічають з особливим інтересом. Це потвердила і цікава й креативна презентація «Дана Дунаю: мистецькі обрії рідного краю» під час Фестивалю науки та арт-проектів в ІДГУ. Творчість кілійського віртуоза слова Володимира Сімейка (1950-2004) завдяки її дослідженням дедалі активніше завойовує увагу й симпатію читачів до краси українського художнього слова сонцесяйного Придунавʼя. А тепер про нашого талановитого краянина, як, власне, й про інших досліджуваних нею унікальних поетів (М. Василюка, В. Виходцева, Т. Кібкало, В. Реву), дізнається уся Україна.
Адже Марина Коваль представила свою роботу «Лірика Володимира Сімейка в контексті літератури і мистецтва» на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт памʼяті професора Віталія Кейса, що проводився на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили, здобувши диплом ІІІ ступеня.

 

Вітаємо нашу талановиту вихованку з важливою перемогою! Бажаємо не зупинятися на досягнутому й здобути ще не одну вершину в освоєнні й презентації колоритного слова придунайських авторів, настояного на пахощах Буджацького степу, могутті голубого Дунаю, дивовижній красі сивих лиманів, зелених верб та високих осокорів… Слова, в якому органічно поєдналась краса й неповторність різних видів мистецтва. Наукові студії молодої дослідниці – тому яскраве свідчення.

Професор Галина Райбедюк