Співпраця науковців Ізмаїльського державного гуманітарного університету з академічними установами

Ізмаїльський державний гуманітарний університет із самого заснування (1940 р.) зарекомендував себе як осередок не лише освітніх та наукових традицій, а й інновацій. Виникненню нових наукових ідей гуманітарного спрямування в регіоні сприяє і прекрасне навколишнє середовище, яке впадає у вічі всім, хто буває тут вперше, – мальовнича і контрастна природа (спекотний степ і соковита зелень дерев та кущів, Дунай, озера, море неподалік), смачні овочі та фрукти, різноманітна багатонаціональна кухня, бессарабська гостинність, і постійна увага й підтримка науковців інших закладів вищої освіти та провідних наукових установ України й зарубіжжя.

 

Зокрема, тісною й багаторічною є співпраця філологів ІДГУ з Інститутом української мови НАН України, результатом якої є стажування та навчання викладачів ІДГУ в аспірантурі та докторантурі Інституту, кілька міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій, з-поміж яких: «Мови та діалекти українського Придунав’я: проблеми системного дослідження і соціолінгвістичного опису» (Ізмаїл, 1998), «Літературні мови та діалекти українського Подунав’я» (Ізмаїл, 2006), «Сучасна україністика: проблеми мови, літератури і культури» (Ізмаїл, 2016), «Збереження і розвиток української мови в лінгвально неоднорідних регіонах України» (Ізмаїл, 2017); наукові проекти: «Літературні мови та діалекти українського Подунав’я. Мультилінгвальний атлас межиріччя Дністра і Дунаю» (НДР №0108U003100), «Опис і картографування межиріччя Дністра і Дунаю – нової європейської моделі безконфліктної взаємодії різносистемних мов та діалектів (НДР № 0116U004158)» тощо. В межах останнього у квітні цього року викладачі кафедри української мови і літератури А. О. Колесников та М. С. Делюсто взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Діалектологія у структурі лінгвістичних знань» (19-20 квітня), яку організував колектив Інституту.

 

Щиро дякуємо організаторам конференції за гостинний прийом, можливість поспілкуватися з провідними світовими лінгвістами, обмінятися думками і надихнутися новими ідеями.

Марина Делюсто, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і літератури