Впровадження в ІДГУ міжнародної освітньої програми «Вчимося навчати німецької»

20-го листопада 2020 р. відбулася урочиста та значуща  подія: Goethe-Institut в Україні підписав Угоди про кооперацію з п’ятьма українськими університетами, серед яких є й Ізмаїльський державний гуманітарний університет.

 

На початку заходу з вітальним словом виступили директор Goethe-Institut в Україні Фабіан Мюльталер і керівниця мовного відділу Goethe-Institut в Україні д-р Катаріна Бук, які окреслили основну мету імплементованої програми «Deutsch lehren lernen»/ «Вчимося навчати німецької», розробленої Goethe-Institut у зв’язку зі зміною вимог до кваліфікації вчителів і викладачів німецької мови в усьому світі й висловили сподівання продуктивної співпраці з університетами-партнерами.

 

Референтка центрального офісу Goethe-Institut у Мюнхені Сабіне Ротберг наголосила на важливості DLL-кооперації із закладами вищої освіти та відзначила інноваційний характер програми, що уможливлює її впровадження у навчальний процес для практично-зорієнтованої підготовки майбутніх вчителів німецької мови як іноземної до майбутньої професії та формування необхідних компетенцій впродовж навчання в університеті. Таким чином програма «Deutsch lehren lernen»/ «Вчимося навчати німецької» оптимально підтримує освітню реформу «Нова українська школа» та надає можливість університетам готувати вчителів, які є необхідними для сталого впровадження нового освітнього концепту.

 

Підписання угоди відбулося в прямому ефірі. Ізмаїльський державний гуманітарний університет на заході представляли ректор ІДГУ Кічук Я. В., перший проректор Кольцун Н.М., проректор з науково-педагогічної роботи Циганенко Л.Ф., декан факультету іноземних мов Шавловська Т.С., декан педагогічного факультету Кічук Н.В., провідні викладачі німецької мови та студенти факультету іноземних мов. Ректор ІДГУ Ярослав Кічук підкреслив особливу роль німецької мови в розвитку нашого регіону з огляду на його геополітичне значення та прагнення науково-педагогічних працівників факультету іноземних мов ІДГУ до вдосконалення європейських стандартів інтенсифікації відносин з популяризації німецької мови.

 

У рамках кооперації Ізмаїльський державний гуманітарний університет та Німецький культурний центр Goethe-Institut домовились про співпрацю, завдяки якій студенти нашого закладу, які вивчають німецьку мову, матимуть можливість удосконалити свій фаховий та методичний рівень підготовки та, в разі виконання всіх вимог програми, отримати міжнародний сертифікат Goethe-Institut.

 

Вітаємо викладачів та студентів факультету іноземних мов з визначною подією й сподіваємось на плідну й успішну співпрацю.

Тетяна Шавловська, декан факультету іноземних мов