Реалізація проєкту «Посилення можливостей вищих закладів освіти педагогічного спрямування в Україні» триває!

В рамках проєкту «Посилення можливостей вищих закладів освіти педагогічного спрямування в Україні» Університетом Масарика у м. Брно, Чехія, за підтримки Чеської Агенції Розвитку,  6-10 листопада 2023 року для учасників проєкту організовано навчальне стажування «Через інтернаціоналізацію до розвитку університетів».

 

Учасники проєкту – 10 українських ЗВО: Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Донбаський державний педагогічний університет, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Запорізький національний університет, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Полтавський національний педагогічний університет ім. Короленка, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Українська інженерно-педагогічна академія.

 

Від Ізмаїльського державного гуманітарного університету навчальне стажування пройшла спеціаліст відділу міжнародного співробітництва та розвитку інфраструктури Тетяна Мєрєуца.

Програма навчального стажування охоплювала широкий спектр питань. У перший день відбулася зустріч з представниками педагогічного факультету Університету Масарика, під час якої, було обговорено основні напрями роботи та організаційні питання навчального стажування.

 

Учасники ознайомилися з Центром закордонної співпраці Університету Масарика (ЦЗС) та напрямами діяльності центру. У своїй презентації директорка центру Віолетта Осоухова зазначила, що Центр закордонної співпраці Університету Масарика надає методичну підтримку та водночас координує діяльність Університету в галузі закордонної співпраці. ЦЗС адмініструє міжнародні програми обміну для студентів, викладачів, дослідників та інших співробітників, підтримує білатеральні взаємини із закордонними університетами. Крім того, також координує підготовку англомовних навчальних програм для іноземних студентів, поширює за кордоном знання про програми, що викладаються англійською, та готує і публікує інформаційні матеріали.

 

Учасники змогли ознайомитися з презентацією навчальної програми для іноземних студентів та обговорити деталі програми з докторкою Університету Масарика Маркетою Кошатковою, в тому числі й можливості навчання в Чеській Республіці.

 

Стратегію інтернаціоналізації педагогічного факультету Університету Масарика презентувала заступниця декана з інтернаціоналізації докторка Петра Вистрчілова.

 

Докторка Мартіна Куровські ґрунтовно розповіла про курси Coil (Collaborative Online International Learning program), які є важливою складовою міжнародної співпраці, зокрема для співпраці з європейськими та американськими партнерами.

 

Учасники стажування відвідали заходи, присвячені Дню ініціативності на педагогічному факультеті Університету Масарика, а саме: прослухали доповіді академічних працівників та студентів університету, ознайомилися з чеськими й закордонними студентськими проєктами, обговорили закордонні проєкти і шляхи до підтримки інтернаціоналізації з докторкою Евою Янебовою та стали учасниками круглого столу «Міжнародна співпраця як шлях до розвитку університетів», під час якого змогли обмінятися досвідом в питаннях інтернаціоналізації.

 

В кінці навчального стажування, після підсумовування та дискусії щодо тем стажування в рамках міжнародної співпраці, відбулося урочисте вручення сертифікатів усім учасникам стажування.

 

Ізмаїльський державний гуманітарний університет щиро вдячний керівництву педагогічного факультету Університету Масарика в особі координаторів проєкту Ленки Ґулової та Зденки Ваґнерової за ефективну організацію роботи, цінну й корисну інформацію навчального стажування, усім лекторам за цікаві й змістовні лекції та всім учасникам навчального стажування за результативну співпрацю, цінний досвід і комунікацію.

Реалізація проєкту «Посилення можливостей вищих закладів освіти педагогічного спрямування в Україні» триває!

Відділ міжнародного співробітництва та розвитку інфраструктури
Ізмаїльського державного гуманітарного університету