День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

26 лютого є пам’ятною датою, яку встановлено 2020 року Указом Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, відзначення річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

 

20 лютого 2014-го розпочалася активна збройна агресія росії проти України з переміщенням російських військових підрозділів у Криму та в районі Керченської протоки.

 

Тимчасова окупація Автономної Республіки Крим та міста Севастополя російськими регулярними об’єднаннями й підрозділами, підпорядкованими міністерству оборони рф, підрозділами та спеціальними формуваннями, підпорядкованими іншим силовим відомствам рф, їхніми радниками, інструкторами та незаконними збройними формуваннями, озброєними терористичними бандами та групами найманців, створеними, підпорядкованими та фінансованими росією, є актом кричущого порушення норм і принципів міжнародного права, суверенітету й територіальної цілісності України.

 

26 лютого на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили світу про цілісність України. Наступного дня, о 5-й ранку до парламенту та уряду АРК увійшли регулярні військові формування російської федерації та захопили будівлі.

 

28 лютого Верховна Рада Криму під «наглядом» військовослужбовців збройних сил російської федерації проголосувала за проведення референдуму про статус Криму. Того ж дня підрозділи російських збройних сил розпочали блокування українських військових частин та об’єктів на півострові, захопили аеропорти Бельбек та Сімферополь, сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини.

 

16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму. Цей захід, зрежисований росією, бойкотували кримські татари та інші проукраїнськи налаштовані жителі півострова.

 

25 березня захоплено останню військову частину, що тримала український прапор у Криму – морський тральник «Черкаси» ВМС України. Відтоді Автономна Республіка Крим і місто Севастополь окуповані збройними силами росії.

 

Сьогодні, у час повномасштабної війни, спротив військовій агресії ворога продовжується. Увесь український народ об’єднався проти кривавого монстра і свято вірить, що територіальну цілісність України буде обов’язково відновлено!

Слава Україні! Крим – це Україна!