Успішний старт міжнародної співпраці провідних фахівців кафедри дошкільної та початкової освіти з регіональним центром «KIX-EAP» (Обмін знаннями й інноваціями – Європа – Азія – Тихоокеанський регіон)

На початку навчального 2021-2022 року за ініціативою декана педагогічного факультету д.п.н., професора Кічук Н.В. між Ізмаїльським державним гуманітарним університетом і регіональним центром «Хаб KIX-EAP» (Обмін знаннями й інноваціями – Європа – Азія – Тихоокеанський регіон) за підтримки адміністрації в особі ректора, д.п.н., професора Я. Кічука та відділу міжнародних зв’язків ІДГУ (керівник – М.В. Каплієнко) вперше підписано Угоду про міжнародне співробітництво.

 

Добрим початком міжнародної співпраці була участь представників професорсько-викладацького складу кафедри дошкільної та початкової освіти (О.О. Білої, Д.Г. Іванової, Н.В. Кічук) у роботі І-ї Регіональної онлайн-конференції, організованої РЦ KIX EAP «Освітня політика й інновації» (EPIC) спільно з Міжнародним центром досліджень у галузі розвитку (Канада (IDRC)). Метою конференції заявлено створення дієвого форуму дослідників, посадовців і практиків Східної Європи, Кавказу, Центральної Азії та інших країн у таких аспектах: спільне усвідомлення феномену підтримки глобального партнерства в сфері освіти; мобілізація знань й уваги експертів закладів освітнього сектору до національного та регіонального досвіду; сприяння можливостям мережевої взаємодії представників закладів освіти та експертів.

 

Протягом жовтня щотижня (7, 14, 21 та 28 жовтня 2021 р.) у рамках 17-ти онлайн-сесій всі учасники конференції мали змогу обговорити ключові освітні проблеми: виклики та можливості для освіти в умовах пандемії COVID-19 (сесія 1); перспективи цифровізації в освіті (сесія 2); розвиток освіти в цифрову епоху (сесія 3); цифрове викладання й навчання (сесія 4); доступ до освіти (сесія 5); інклюзивна освіта з урахуванням гендерних чинників на пострадянському просторі (сесія 6); уроки політики в галузі інклюзивної освіти (сесія 7); інклюзивна освіта від політики до практики (сесія 8); нові напрямки в оцінюванні освіти (сесія 9); оцінювання для навчання у світі, що змінюється (сесія 10); вимірювання освітніх результатів (сесія 11); роздуми про оцінювання в освіті та наслідки для політики (сесія 12); підготовка педагогів для майбутнього (сесія 13); викладання та навчання 21-го сторіччя (сесія 14); розвиток компетентності вчителів (сесія 15); роздуми у контексті ефективності навчання (сесія 16); розвиток та покращення якості викладання (сесія 17).

 

Модератором конференції виступив менеджер хаба KIX EAP Хосе Луїс Канеліс. Особливо цінними та практично значущими були доповіді дослідників, які презентували цікаві результати з визначення індексу нерівності доступу до якісної середньої освіти в Центральній Азії (Каміли Ковязіної), перспектив розвитку інклюзивної освіти в Україні (Сергія Лондаря й Андрія Литвинчука), параметрів педагогічного дизайну як нової компетенції вчителя в цифровому світі (Тен Аліри Сунтаковни), вимог до моніторингу як одного з інструментів реалізації реформи НУШ (Наталії Титаренко), перспектив розвитку ринку освітніх послуг (Анжеліки Чепеленко) та інші.

 

Дякуємо організаторам конференції за плідні наукові дискусії та можливість долучитися до обговорення актуальних освітніх проблем на високому міжнародному рівні. Всі виступи учасників конференції розміщено в Інтернет-мережі (https://norrag.zohobackstage.eu/KIXEPIC#/?lang=ru).

Біла О.О.,  докторка педагогічних наук, професорка кафедри
дошкільної та початкової освіти