Студентське самоврядування в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті – це засіб реалізації студентською громадою своїх прав, обов’язків та ініціатив шляхом ухвалення рішень та їх виконання у співпраці з адміністрацією.

Студентське самоврядування сприяє виробленню у студентів навичок вирішувати конкретні соціальні, економічні та культурно-освітні проблеми, формує почуття відповідальності, вміння працювати в команді.

Студентська рада університету складається з різноманітних секторів, які організовують повсякденну планову роботу. Лідери студентського самоврядування беруть участь у розподілі стипендіального фонду й поселенні студентів до гуртожитків ІДГУ, у вирішенні питань працевлаштування випускників. Не залишаються поза увагою студентства і проблеми дітей-інвалідів, сиріт та малозабезпечених. З ініціативи Студентської ради в університеті відбуваються благодійні акції, спрямовані на збір коштів для медичного обладнання дитячих лікарень району, області, надання матеріальної допомоги студентам, які втратили батька чи матір, підтримку дітей Ізмаїльського дитячого будинку. Не забувають студенти ІДГУ й про ветеранів Великої Вітчизняної війни, наділяючи їх турботою не лише у свята, але й у повсякденному житті.

Особливу увагу Студентська рада приділяє популяризації здорового способу життя, організації і проведенню спортивно-масових заходів, а також облаштуванню прилеглих до студентського містечка територій.

Студентська рада ІДГУ підтримує зв’язки з громадськістю міста Ізмаїла. Вже традиційними стали зустрічі нашої молоді з працівниками Міністерства внутрішніх справ у місті Ізмаїлі, представниками місцевої влади, лікарями, музикантами та художниками.