Академічна мобільність в ІДГУ

20 березня 2018 р. Ізмаїльський державний гуманітарний університет відвідав Олександр Гецан – аспірант факультету історії та філософії Державного університету Молдови, який прибув до Ізмаїлу в рамках пошукової роботи в Ізмаїльському архіві. Олександр працює над дисертацією доктора філософії на тему: «Система охорони здоров’я в Бессарабії у міжвоєнний період (1918-1925 рр.)».

 

Під час зустрічі з ректором ІДГУ проф. Кічук Я. В. були обговорені перспективи співробітництва між університетами Ізмаїла та Кишинева. Зокрема, пролонгація угоди про співробітництво, яка має на меті конкретну реалізацію програм академічної мобільності для українських і молдовських студентів й аспірантів, дослідницьких візитів до Ізмаїла і Кишинева, спільної участі в конференціях, а також проведення наукових досліджень під подвійною егідою університетів України та Молдови.

 

Олександр поділився з нами яскравими враженнями від знайомства з Ізмаїлом та університетом. Зазначив, що йому приємно бачити місто, яке розвивається, відбудовується, але при цьому не забуває про своє історичне минуле. О.Гецан відмітив високу мобільність та комунікабельність Ярослава Валерійовича по відношенню до студентів і гостей університету та звернув увагу на важливе стратегічне значення ІДГУ як єдиного державного закладу вищої освіти в Південній Бессарабії. Сподіваємося, що це не остання наша зустріч і вже влітку розпочнуться спільні україно-молдовські студентські практики з історії.

 

Волканова Н. В.,
старший інспектор науково-педагогічного відділу ІДГУ