Тарас Шевченко і сучасність: крізьчасовий діалог

Саме такі асоціації виникли у студентів та викладачів під час відкритої лекції «Феномен Тараса Шевченка у культурному та гуманітарному просторі України і світу». Її традиційно у межах шевченківських днів провела 14 березня 2018 року к. філол. н., доцент кафедри української мови і літератури Соколова А. В.

 

Оригінальність цього заняття в тому, що крім чіткої дидактичної мети й навчальних завдань, викладачем було поставлено низку архіважливих для сьогодення освітньо-виховних проблем. Сприйняття та поцінування Тараса Шевченка як світоча української нації та феномена світової культури визначило маргінальну проблему, довкола якої зав’язався жвавий і цікавий діалог. На ефективність об’єктивного сприйняття поета були спрямовані ключові позиції заняття: презентація найновіших шевченкознавчих праць, фактологічних джерел, аналіз і декламація знакових творів митця, використання відео- та аудіоматеріалів.

 

Підсумком крізьчасового діалогу Кобзаря та присутніх стали слова Івана Дзюби, котрі промовисто й переконливо передають усю вагу його феномена: «Великий подвиг Тараса Шевченка полягав передусім у тому, що він вивищивши поняття про свій народ – повернувши цьому поняттю його споконвічну гідність, – водночас підніс до загальнолюдського рівня і відроджувану літературу цього народу».

Томчук О. Ф., доцент кафедри української мови і літератури