«Пам’яті героїв Небесної Сотні присвячуємо!»

20 лютого 2018 року в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, згідно з планом виховних заходів ЦГО, до Дня Героїв Небесної сотні, з метою вшанування подвигу учасників Революції гідності було проведено ряд заходів:

  • Покладання квітів представниками Центру громадянської освіти ІДГУ до пам’ятника Т.Г. Шевченка.
  • Працівниками бібліотеки ІДГУ представлена інформаційно-тематична виставка «Пам’яті Героїв Небесної Сотні».
  • У фойє ІДГУ організований перегляд документальних фільмів про подвиг Героїв Небесної Сотні.
  • Підготовлена інсталяція про події на Майдані 2014 року.
  • Студенти і викладачі ІДГУ ознайомилися із фотоколажем на тему: «Герої нашого часу», на якому представлені світлини тих буремних часів.
  • Підготовлена вибірка зі спогадів учасників Майдану про те, як відбувалися події в усіх областях України 18-20 лютого 2014 року.

День 20 лютого став переламним у ході подій Революції гідності. У цей день о 22:17 Верховна Рада ухвалила постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявила про перехід на бік народу.

 

Під час Євромайдану на Інститутській вулиці в Києві силові підрозділи режиму біглого президента України Віктора Януковича розстрілювали протестуючих. Всього за день число жертв досягло ста осіб.

 

 Їх назвали «Небесною сотнею» – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання із загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

 

Гідність, відданість та патріотизм сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. Ми віримо у світле, щасливе майбутнє України. Від кожного з нас залежить, в який бік хитнуться терези долі України. Загиблі хлопці віддали своє  життя за всіх нас. Це має пам’ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди! Без цього ми не зможемо відбудувати свою країну!

А сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав.

Із кровʼю перемішана сльоза …

А батько сина ще не відпускав.

Й заплакав Бог, побачивши загін –

Спереду сотник, молодий, вродливий,

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній – сивий-сивий.

І рани їхні вже їм не болять…

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло …

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла …

 

Світлана Кравченко, фахівець Центру громадянської освіти