ІДГУ вшановував українських миротворців на території інших держав

15 лютого 2018 року в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, згідно плану виховних заходів ЦГО щодо Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, відбулась зустріч «Ціна чужої війни».

Організували захід представники Центру громадянської освіти.

 

Учасниками стали: Олександр Сєріков (полковник запасу, командир роти 240 окремого батальйону в Боснії і Герцеговині), Олександр  Копаной (зв’язківець, радіотелефоніст десантно-штурмового батальйону, був призваний на строкову службу до Афганістану), Олександр Булавський (учасник Афганської війни, учасник АТО, доброволець батальйона «Айдар» 2014-2015 років) і Валерій  Пейков (підполковник запасу, перекладач албанської мови 37 окремої роти забезпечення).

 

Гості говорили про мужність воїнів, яким довелось нести нелегку військову службу під час локальних війн, що вирували у різних країнах світу, згадували  тих, хто віддав тоді найдорожче — своє життя. У збройних конфліктах на чужій землі вони виявили найвищі моральні якості — особистий героїзм, толерантність та милосердя, чим заслужили визнання і вдячність багатьох народів.

 

«Солдати і офіцери, які повернулися з Афганістану, як ніхто, усвідомили справжню ціну життя і миру, війни і смерті, – зазначив Олександр Сєріков.

«Сьогодні  українці прагнуть миру, знають йому ціну, готові його відстоювати. Ми не починали війн, не стріляли першими, не зазіхали на чужі землі, але до останнього подиху будемо боронити свою державу, – додав Олександр Булавський.

 

Валерій Пейков у своїй промові до студентів зазначив, що сьогодні  ми вшановуємо стійкість і мужність воїнів, які взяли участь  у локальних воєнних конфліктах сучасності. Ця пам’ятна дата є даниною поваги українським воїнам старших поколінь, які за радянських часів виконали свій військовий обов’язок далеко за межами рідної землі. І у цей непростий для країни час ми добре розуміємо, яка велика відповідальність покладена на захисників Батьківщини.

 

Українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав, а саме: у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба, Афганістані, В’єтнамі, Сирії, Анголі, Мозамбіку, Єгипті,  Югославії, Придністров’ї, Абхазії, Чечні  та в багатьох інших «гарячих» точках.

 

За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців. За цей час понад 50 військовослужбовців Збройних Сил України загинули і понад 100 зазнали поранень; 200 померли вже після повернення з місій.

 

Чи є у війнах переможці? Ні. У війнах не може бути переможців, бо всі в них переможені тим, що війна – це смерть, яка забирає найдорожче у людини – її життя; бо війна – це каліцтво, як духовне, так і фізичне.

 

Після  основної частини заходу запрошені відповідали на запитання молоді.

 

Наприкінці зустрічі студенти побажали запрошеним гостям миру, міцного здоров’я, впевненості у завтрашньому дні і благополуччя!

Світлана Кравченко, фахівець Центру громадянської освіти