В ІДГУ журналісти півдня Одещини обговорювали роботу в нових умовах децентралізації

12 лютого 2018 року в конференц-залі Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбувся семінар-тренінг для ЗМІ півдня України. Організували захід представники Центру громадянської освіти ІДГУ.

 

Цей проект виконується громадською організацією «Інститут політичної інформації» за підтримки міжнародних організацій Internews та USAID «У – Медіа».

 

Семінар провели спікери: Ольга Омельчук (експерт ГО «Інститут політичної освіти») і Павло Колотвін (керівник ГО «Інститут політичної освіти»).
Участь у семінарі взяли представники ЗМІ півдня Одещини.
Основна ідея семінару – навчити журналістів працювати в нових умовах децентралізації.

 

Прийшов час друкувати корисні та актуальні матеріали діяльності міст та об’єднаних громад. Ця тема жваво обговорювалася учасниками семінару.

У кожному місті та ОТГ свої проблеми, свої відносини влади з депутатами та громадськістю. Про все це потрібно доступно доносити читачам.

 

Учасники семінару за допомогою спікерів визначили для себе основні «гарячі теми» з питань децентралізації, бюджетного процесу в громадах, ознайомилися з «підводними каменями» реформи.

Семінар був пізнавальним, проводився у формі діалогу і надав багато корисної інформації для врахування у подальшій роботі в умовах самостійності медійного простору.

 

Ольга Омельчук розповіла учасникам семінару, як саме побудована і просувається реформа децентралізації, зокрема  про власний досвід колишнього міського голови Нетішина Хмельницької області. Також спікер розповіла і про інструменти громадської участі, практичні кейси для реалізації різних проектів на місцевому рівні.

Наприкінці зустрічі учасникам було запропоновано практичні завдання, які завершилися презентаціями своїх бачень щодо реалізації проектів місцевого рівня.

«Сьогоднішня вимога часу і повна готовність влади віддати повноваження і ресурси на рівень громад – шанс перетворити Україну на розвинену, успішну країну. Робота у цьому напрямку триває. Десь «вилазитимуть» помилки, їх усуватимуть і рухатимуться далі», – зауважила Ольга Омельчук .

 

Зацікавленість ЗМІ змінювати життя навколо себе за допомогою громадської участі спонукала ІДГУ спланувати початок прийому абітурієнтів у 2018 році на навчання за спеціальністю «Журналістика».

Ми, українці, а молодь зокрема, не повинні зволікати з проведенням життєво необхідних змін, які потрібні нашим дітям і онукам. Своєю активною громадянською позицією ми поступово маємо змінювати своє життя.