В ІДГУ провели «Тиждень академічної доброчесності»

Впродовж в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті було проведено серію заходів у рамках «Тижня академічної доброчесності», метою якого було популяризувати принципи академічної доброчесності серед студентів університету. Організаторами «Тижня академічної доброчесності» були координатори університету в Проекті сприяння академічній доброчесності в Україні Віктор Дроздов й Ольга Урсол, а також Центр академічного письма (секретар – Ганна Терзі).

 

Першим заходом стало проведення 20 листопада круглого столу зі студентським активом університету на тему «Впровадження Кодексу академічної доброчесності в освітньому середовищі», на якому обговорювалися проблеми та перспективи впровадження Кодексу, шляхи вдосконалення практик формування академічної культури у студентів. У вівторок, 21 листопада, з метою розвитку навичок академічного письма у студентів Центром академічного письма було проведено тренінг-семінар.

 

Центральною подією цього тижня, 22 листопада , став візит до ІДГУ координаторів Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Тараса Тимочка та Марти Томахів і проведення спільних заходів. Першим з них став тренінг-семінар для директорів шкіл Ізмаїльського району на тему «Формування навичок академічного письма в учнів старших класів». Проведення цього заходу стало першим кроком ІДГУ в напрямку розвитку принципів академічної доброчесності в закладах середньої освіти регіону. Крім цього, координатори SAIUP виступили перед студентами-першокурсниками університету, а також учнями 9-ї та 3-ї шкіл м. Ізмаїла, розповівши про важливість дотримання принципів академічної доброчесності у здобутті вищої освіти.

 

Наступного дня марафон академічної доброчесності в університеті продовжився у вигляді методичного семінару з кураторами академічних груп, на якому було ознайомлено з новаціями Закону України «Про освіту» щодо регулювання академічної доброчесності.

 

Завершальним заходом тижня стала акція «Будь доброчесним!», проведена студентським активом, на якій було переглянуто відеоролики, зняті українськими студентами в рамках проекту соціальної реклами «Чесність починається з тебе». Також студенти могли записати побажання щодо розвитку академічної доброчесності та ознайомитись з інформаційними матеріалами Центру академічного письма та бібліотеки університету.