Медіаграмотність як звичка сучасної людини

20 листопада  2017 року в рамках заходів з громадянської освіти, представники Центру ГО ІДГУ організували  для студентів різних факультетів і спеціальностей цикл лекцій-тренінгів «Медіаграмотність». Проводив лекцію  член  ВМГО «Студенського братства»  Віталій Іванов.

 

На зустрічі йшлося про важливість медіаграмотності сучасної людини.

Під час  лекції учасники обговорювали такі питання, як: формування медіаосвіти, медійне поле молоді, інструменти протидії маніпуляціям і фейкам, аналіз інформації та джерел інформації.  Також обговорювали теми: «Пруфи або пошук першоджерел», «Заголовок як найпоширеніший об’єкт маніпуляцій», «Замовні матеріали і як їх виявляти» та інші.

 

Головною помилкою та проявом «медіабезграмотності» серед  молоді  є поширення неперевіреної та фейкової інформації. Молоді громадяни усвідомлюють, що сьогодні вони не лише споживачі, але й творці медіаповідомлень. Адже до медіа (ЗМІ) належать не лише преса, радіо чи телебачення, але й усе, що ми протягом 24 годин на добу можемо бачити/поширювати в Інтернеті, зокрема, через мобільний телефон.

 

Під час лекції  Віталій Іванов наголошував на тому, що важливо свідомо ставитися до оцінки та верифікації будь-якої отримуваної з медіа інформації, особливо перед її подальшим розповсюдженням.

Завдяки таким знанням споживання інформації на інтернет-ресурсах стане для  студентів більш плідним і корисним. Для прикладів фейків було обрано найвідоміші матеріали російських ЗМІ про українсько-російські відносини, ставлення до Майдану, які за допомогою спеціальних технологій змінюють реальність та звертаються більше до емоцій споживачів.

 

За допомогою практичних завдань посіяно зерно критичного мислення. На практичному досвіді показано інструменти і технології, за допомогою яких можна перевіряти будь-яку інформацію та виявляти фейки.

Світлана Кравченко, фахівець Центру громадянської освіти