Творча зустріч студентів з поетом

Нещодавно в конференц-залі ІДГУ відбулася творча зустріч студентів факультету іноземних мов і магістрантів факультету української філології та соціальних наук з болградським поетом і юристом Іваном Дерменжі. Автор презентував свою нову книгу «Сині і чорні, як море…» і поділився зі студентами секретами поетичної творчості. Перша книга Івана Дерменжі «Вибране» вийшла минулого року й успішно розійшлася тиражем 500 примірників. Велике враження на молодь справили продемонстровані поетом рукописні чернетки його перших віршів, записані у звичайному блокноті й шкільному зошиті, які зазвичай з часом становлять архівні фонди будь-якого помітного митця.

 

Провідними напрямами творчості Івана Дерменжі є особистісна, пейзажна і побутова лірика. За зізнанням автора, презентована збірка була укладена під впливом знайомства однієї з ізмаїльських красунь, дружнє спілкування з якою справило незабутні враження. Значне місце в новій збірці посідає тема Буджака й колективної ідентичності етносів, які проживають тут. Ілюстрації до збірки виконала ізмаїльська художниця Ольга Фуфаєва.

Поет демонстрував свої творчі здібності, віртуозно ad hoc укладаючи вірші на будь-який пропонований студентами сюжет. Після презентації збірки «Сині і чорні, як море…» в м. Ізмаїл Іван Дерменжі здійснив творче турне містами та селами Буджака, відвідавши м. Рені, Арциз, Тарутине, села Криничне, Курчі, Кубей, Красне, Лейпциг, Бургуджі, Бабата, Старі Трояни, Болбока, Котловина, Дмитрівка й ін., де на нього чекав теплий прийом та визнання. Під враженням здійснених поїздок поет виклав у соцмережі проникливі рядки:

Гуляй по широким буджацким просторам.
Купайся в воде бесссарабских лагун.
Душевно и чисто, пленительно нежно.
Любуйся красотами неба и лун.

Лишь здесь звезды светят теплее и ярче.
Радушье хозяев не знает границ.
Трещит огонёк, греет таинство печки.
Гитара, костёр, восхитительность лиц.

 

Зустріч проходила у творчій і дружній атмосфері в рамках роботи проблемної групи «Сучасна регіональна поезія», що діє при кафедрі загального мовознавства, слов’янських мов та світової літератури. Свої вірші прочитали студентам запрошені на зустріч поети Андрій Бутаков та Олександр Вігер. Перспективним напрямом роботи проблемної групи є залучення до обговорення актуальних питань поетичної майстерності випускників загальноосвітніх шкіл м. Ізмаїл.

 

Тетяна Шевчук, професор