«Козацькому роду нема переводу» – тематична виставка в ІДГУ

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас у цей день відзначається День українського козацтва. Цей день – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.

З метою формування національно-патріотичного виховання студентської молоді 12 жовтня 2017 року в ІДГУ відкрилась тематична виставка «Козацькому роду нема переводу».

Підготували виставку представники бібліотеки ІДГУ  Колесникова О. Г. , Сова С.К. і Колєва В. М.   за підтримки Центру громадянської освіти ІДГУ.

На книжковій виставці представлені книги, які розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.

Викладачі та студенти  мають змогу оглянути  літературу  про «Країну козаків», яка простяглася від Рашкова до Путивля, про славетних гетьманів  Дмитра Вишневецького (козака Байду), Пилипа Орлика, Івана Мазепу, Петра Дорошенка, Северина Наливайка.

Всі книги, які представлені, мають велике значення як для студентів, так і для викладачів, науковців, всіх, хто цікавиться історією України.

Виставка надає унікальну можливість насамперед молодому поколінню перенестися в епоху наших славних козацьких прадідів, «прожити» їхнім життям, вдивитися в портрети українських гетьманів і полководців, побачити, як воювали і як виглядав побут запорожців. Наразі ця сторінка нашої історії надзвичайно актуальна, адже звитяги козацьких полководців, блискучі перемоги запорожців у жорстоких боях, їхня любов до своєї вітчизни та незрадлива вірність побратимам є тим історичним і духовним стрижнем, що надає сили й енергії для боротьби за українську незалежність сьогодні, виховує у сучасних українців гордість за славетні здобутки нашої історії.  Ми українці і повинні перш за все пам’ятати про те, хто ми та звідки наші корені.

Світлана Кравченко,
фахівець Центру громадянської освіти