Зустріч студентів – майбутніх редакторів ІДГУ з «Чорноморськими новинами» – живою легендою Одещин

У п’ятницю, 15 вересня, в центральній міській бібліотеці ім. І. П. Котляревського студенти-редактори ІДГУ факультету української філології та соціальних наук мали можливість зустрітися з редакторами обласної газети «Чорноморські новини», яка цими днями святкує 100-річчя від дня першого виходу газети у широкий загал.

Розпочавши своє функціонування як комуністичний орган, вона пройшла тяжкий шлях становлення як незалежного періодичного видання, як «мрії громадянського суспільства». 1937 року було репресовано та  розстріляно трьох редакторів. Але газета продовжувала «жити» у серцях людей, поступово вдосконалюючись. За часів незалежної України редколегії також довелося терпіти скруту. Попри проукраїнські погляди, за часів В. Януковича було припинено фінансування. «Було холодно… Нам виключали опалення. Нам виключали світло… – згадує Ольга Філіпова, редактор «Чорноморських новин». – Але газета все одно випускалася». У 2008 році газета зникла з кіосків і по сьогодні виходить лише завдяки передплаті. У тому, що «Чорноморські новини» продовжують свою діяльність, є заслуга свідомих громадян, які виступили проти закриття редакції.

«Ми вижили, бо нас підтримали люди», – пояснює Ольга Філіпова. Газета, яку підтримує населення, має право на подальше існування заради тих людей, що повірили в її успіх, передплативши «Чорноморські новини» на Одещині. Хоча зараз популярним є телебачення, паперова газета не втрачає своєї актуальності, бо «залишається у віках». Її можна взяти у бібліотеці та переглянути у будь-який час.

У свою чергу редактори роблять усе можливе, щоб випуски газети були цікавими та корисними. «У нас немає халтури з граматикою», – пишається журналіст Володимир Геник і охоче ділиться історіями зі свого життя, згадуючи найцікавіші випадки. «Нас ніхто не знає в обличчя», – додає він, звертаючи увагу на те, що робота журналіста в газеті не передбачає «візуального» знайомства, розкриваючи лише внутрішній світ для читачів.

Співробітники «Чорноморських новин» займаються також громадською та волонтерською діяльністю, відкриваючи для себе та своїх читачів нові простори. Громадська організація «Всеукраинский союз активного долголетия “Т-бабушки”» допомагає людям похилого віку навчитися користуватися телефонами та іншими сучасними технологіями, перетинаючи межу, що завжди відділяла покоління. Адже, як влучно доповнює свою розповідь Ольга Філіпова, одна із засновників цієї організації: «Люди похилого віку… Вони живі».

Працівники газети закликали всіх бажаючих стати позаштатними кореспондентами, надсилати свої письмові спроби на електронну адресу редакції, даючи можливість усім, хто в душі чудовий журналіст та редактор, спробувати свої сили. «Ми маємо бути неповторні у своїй різноманітності», – зауважує Володимир Геник, закликаючи вірити у себе та не звертати уваги на тих, хто нав’язує свою думку. Усі ми – індивідуальності, усі ми різні, а від цього ще більш чарівні».

Щиро дякуємо організаторам дійства та шановним працівникам-ентузіастам редакції «Чорноморські новини» за цікаву й повчальну зустріч!

Валентина Титаренко,
студентка 341 групи
факультету української філології та соціальних наук