Нашому Вчителеві присвячуємо

15 вересня 2017 року відзначав свій 95-річний ювілей патріарх Ізмаїльського державного гуманітарного університету, кандидат філологічних наук, доцент, почесний професор вишу Олександр Андрійович Зарудняк. З нагоди цієї визначної події колективом кафедри української мови та літератури було проведено круглий стіл «Актуальні проблеми сучасного мовознавства та літературознавства».

Щиросердними словами вітали ювіляра ректор університету доктор педагогічних наук, професор Ярослав Кічук, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор історичних наук, професор Лілія Циганенко, декан педагогічного факультету доктор педагогічних наук, академік, дійсний член Академії педагогічних та соціальних наук Надія Кічук; декан факультету української філології та соціальних наук кандидат історичних наук, доцент Ліана Чорна.

Естетично вивершені вітальні звернення надіслали Олександрові Андрійовичу почесні професори ІДГУ Григорій Клочек, доктор філологічних наук, професор, академік АН ВШ України, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та Сидір Кіраль, доктор філологічних наук, професор кафедри української та класичних мов Національного університету біоресурсів і природокористування України, Заслужений діяч науки і техніки України.

Від колективу кафедри української мови та літератури тепло вітали ювіляра її очільник – доктор філологічних наук, професор Андрій Колесников та професор кафедри – кандидат філологічних наук, професор Галина Райбедюк.

Величезну вдячність за науку від студентства висловила Олександру Андрійовичу магістрантка Марина Новак. А студентка 4 курсу Марина Коваль підготувала презентацію про життєвий і творчий шлях шановного ювіляра.

Пам’ятним адресом від імені міського голови Андрія Абрамченка привітав Олександра Андрійовича заступник мера Сергій Баткілін.

А на завершення святкової частини ректор ІДГУ Ярослав Кічук вручив медаль «За внесок у розвиток вищої освіти».

Знаком глибокої поваги до Олександра Андрійовича стали цікаві різноаспектні наукові розвідки його колег, для яких він завжди був і залишається наставником і порадником.

Велике зацікавлення викликала у присутніх доповідь доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри загального мовознавства, слов’янських мов та світової літератури Тетяни Шевчук, присвячена вивченню культурного простору Буджака в графічних оповіданнях Володимира Афанасьєва.

Загалом тематика доповідей викладачів і студентів свідчить, що наукові ідеї учасників круглого столу знайдуть своє відображення не лише в їхніх подальших дослідженнях, але й активно втілюватимуться у науково-освітньому просторі.

На завершення всі стоячи аплодували педагогові від Бога, з долею якого пов’язані десятки поколінь філологів, учителів української мови та літератури. Його постать дістала загальне визнання та здобула заслужену повагу в освітянському і культурно-науковому житті не тільки Придунайського краю, але й усієї України.

Тетяна Сівак,
магістрантка факультету української
філології та соціальних наук