У рамках діяльності Молодіжного наукового хабу ІДГУ з молодими науковцями університету було проведено перший інтерактивний захід – майстер-клас «Наука з ШІ: генеруй, візуалізуй, досліджуй». Цей інтерактивний захід провела за ініціативи Товариства молодих учених, аспірантів, студентів ІДГУ Катерина Довгополик, доктор філософії в галузі освіти, педагогіки, доцент кафедри математики, інформатики та інформаційної діяльності і кафедри технологічної освіти та природничих дисциплін, гарант освітньої програми Середня освіта (Технології. Інформатика) ІДГУ. Учасники та учасниці змогли ознайомитися з широкими можливостями застосування штучного інтелекту в науковій діяльності: від створення інфографіки, ментальних карт, зображень і презентацій – до підготовки дослідницьких текстів і перевірки їх за допомогою інструментів на базі генеративних нейромереж.
Програма заходу була насиченою та практично орієнтованою. Особливу увагу було приділено роботі з різними ШІ-програмами, зокрема тими, що дозволяють: перевіряти тексти на відповідність академічній доброчесності, створювати ілюстрації та зображення, формувати інфографіку, схеми та ментальні карти, автоматично генерувати відео та мультимедійні презентації.
Родзинкою майстер-класу стала інтерактивна гра «Правда чи вигадка про ШІ?», під час якої учасники та учасниці в інтерактивному форматі перевірили свої знання про новітні технології. Після цього учасники та учасниці об’єдналися в команди та взяли участь у творчому челенджі «Кращий промт», під час якого мали скласти найвдаліший запит до ChatGPT на одну із шести запропонованих тем наукового дослідження. Оцінюванням результатів займалась спеціально створена комісія, до складу якої увійшли викладачі та студенти ІДГУ.
Усі учасники та учасниці, які проявили наукову креативну активність, отримали тематичні сувеніри та подякували за подаровані ноутбуки нашим партнерам з БО «МБФ «Фундація друзів України». Захід став чудовим стартом діяльності Молодіжного наукового хабу ІДГУ, надавши молодим дослідникам і дослідницям нові інструменти для реалізації інноваційних проєктів, ефективної наукової творчості в умовах цифрової трансформації.
Світлана Звєкова,
заступниця голови
Товариства молодих вчених, аспірантів, студентів ІДГУ