Випускники творчих спеціальностей ІДГУ склали державні іспити

Червень в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті завжди дуже напружений. Кожен день проходять іспити й заліки, коли студенти показують результати своєї роботи за минулий навчальний рік. Найбільша увага в цей період приділяється, звичайно ж, випускникам ВНЗ, яких заслуховують на засіданнях спеціально створених державних атестаційних комісій.

Серед усього розмаїття іспитів з усіх напрямів навчання завжди особливо виділяються підсумкові звіти й огляди випускників творчих спеціальностей, об’єднаних «під крилом» кафедри музичного та образотворчого мистецтв педагогічного факультету. В цьому році вони пройшли особливо яскраво та змістовно.

Державний іспит з музичного мистецтва та методики його навчання є комплексним. Він складається з теоретичної частини, де випускники – вокалісти та інструменталісти показують знання основ музичного мистецтва, а також з практичної частини, коли новоспечені педагоги демонструють свої навички, отримані за чотири роки в музичній сфері. Наприклад, 15 червня атестаційна комісія, яку очолювала доцент Ольга Дмитрівна Замашкіна, прослуховувала програму хорових творів у виконанні хору університету. Суть того, що відбувалося на сцені, полягала в тому, що випускники по черзі виступали як диригенти хору. Такі виходи на сцену завжди хвилюючі, адже багато що залежить не тільки від правильності дій самого випускника, але й від усіх, хто виконує твір, а це студенти різних груп і курсів музичного відділення.

Виступи на сцені були чудовими. Багатоголосся виконавців, розмаїття творів та напрямів вокального мистецтва, помітні особливості диригентських стилів перетворилися в повноцінний, солідний концерт. Звичайно тут за кадром залишилися заняття, репетиції та копітка робота всіх викладачів музичного відділення, завідувача кафедри – кандидата педагогічних наук, доцента Жанни Єрофіївни Сироткіної, а також керівника університетського хору Людмили Іванівни Чеботар.

В цей же день проходив кваліфікаційний іспит з образотворчого мистецтва з методикою навчання для випускників художнього відділення кафедри. Державна атестаційна комісія тут теж окремо оцінювала рівень теоретичної підготовки студентів, які отримують кваліфікацію педагогів образотворчого мистецтва, і результат написання ними художніх творів. Творча частина, а точніше презентація робіт молодих художниць, відбулася в одній із аудиторій – майстерень. Комісія в складі голови Ольги Дмитрівни Замашкіної, доцента Івана Васильовича Пастиря, заступника декана доцента Лариси Дмитрівни Банкул у присутності декана педагогічного факультету, професора Надії Василівни Кічук, викладача кафедри Олександра Дмитровича Кари оглянули полотна випускниць відділення, дізналися, що стало натхненням для авторів кожного із творів, виконаних у техніці живопису маслом, поділилися думками про представлені роботи.

Побаченим і прослуханих у цей день члени комісій залишилися задоволені. Колектив кафедри музичного та образотворчого мистецтв вкотре підтвердив, що здатний давати своїм випускникам міцні знання й необхідні навички для того, щоб молоде покоління педагогів несло дітям радість пізнання краси й оволодіння мистецтвами, розвивало в них творчі здібності.

Валерій Пейков, викладач кафедри соціальної роботи,
соціальної педагогіки та фізичної культури