Буденність педагогічного факультету: нові ініціативи студентського самоврядування

Наприкінці робочого дня, коли заняття вже завершені, в університеті не стихає студентський гомін – триває «ділова розмова» зі студентами-випускниками, які планують вступати до магістратури.

 

Цей захід був ініційований студентським самоврядуванням. Таким чином, 4 лютого на педагогічному факультеті сформувалася спільнота тих, хто вирішив здобути освітній ступінь «магістр».

 

Ідея належить Анні Супрун – відмінниці навчання, заступнику голови студради. Ця ініціатива була підтримана деканатом, керівниками випускових кафедр. Нині на педагогічному факультеті запропоновано чотири магістерські програми – Початкова освіта, Дошкільна освіта (завідувачка кафедри доц. Іванова Д.Г.), Середня освіта: фізична культура (завідувачка кафедри доц. Баштовенко О.А.), Середня освіта: музичне мистецтво (завідувачка кафедри доц. Сироткіна Ж.Є.).

 

Відтак – утворилася майже академічна група (26 осіб) тих, хто взяв участь у заході. Запрошені «спікери» – відповідальний секретар приймальної комісії ІДГУ Світлана Щетиніна, декан педагогічного факультету Надія Кічук.

 

Відбулася надзвичайно змістовна і конструктивна розмова: здобувачі отримали необхідну інформацію щодо аспектів вступу – коли і як створювати електронний кабінет, що таке «широкий конкурс», як відбуватиметься реєстрація тощо. Оскільки МОН України ще не затвердив Правила прийому у 2025 році, підвищену увагу учасники виявили до своєрідності предметного тесту ЄФВВ з педагогіки та психології, тобто нововведення 2024 року. А він містить формат: запитання / змодельована ситуація (140 завдань). Докладно з цього аспекту вступних випробувань розповідала проф. Кічук Н.В. (виявляється, що «наших» знають в МОН України – вона була у складі міністерської комісії з розробки ЄФВВ). Відтак присутні отримали вичерпні відповіді стосовно того, що передує отриманню позитивних результатів (щонайменше 35 тестових балів) складання ЄФВВ, доречності ознайомлення з наказом МОН України № 426 (від 01.04.24) тощо.

 

Учасники діалогу дізналися, що єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) – частина вимог до вступника. Не менш важливим є випробування, повʼязане з опануванням іноземної (англійської) мови.

 

В ході заходу постало питання про доцільність проведення консультативної зустрічі з викладачами наступної кафедри – англійської філології та світової літератури (завідувачка кафедри доц. Олейнікова Г.О.). Складання ЄВІ (тест з англійської мови та на загальну навчальну компетентність) традиційно відбувається на локаціях м. Одеса. Присутні дізналися, що ректор ІДГУ, перебуваючи в Києві, намагається позитивно розвʼязати це проблемне питання із Центром незалежного тестування, оскільки ІДГУ – самодостатній ЗВО, який має усі можливості приймати ЄВІ на факультеті української та іноземної філології.

 

Захід був надзвичайно корисним: у долю кожного з нас втрутилась війна, як допомогти молодій людині бути успішною в житті – справа нелегка, але ІДГУ крокує в цьому напрямку.

Влада Новак,
голова студентського самоврядування ІДГУ