Cтуденти і викладачі ІДГУ в діалектологічних експедиціях: праця за науковим проектом і відновлення традицій ВНЗ

З 8 по 11 червня група студентів-філологів факультету української філології та соціальних наук разом з викладачами кафедри української мови і літератури Колесниковим А. О. та Делюсто М. С. здійснили діалектологічні експедиції до м. Вилкове, сіл Ліски та Десантне Кілійського району.

Упродовж чотирьох днів під час діалектологічної практики учасники державного наукового проекту ІДГУ «Опис і картографування межиріччя Дністра і Дунаю – нової європейської моделі безконфліктної взаємодії різносистемних мов та діалектів» (НДР № 0116U004158), що реалізується під керівництвом доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови НАН України Павла Юхимовича Гриценка, збирали діалектний матеріал до «Мультилінгвального атласу межиріччя Дністра і Дунаю». Студенти мали змогу ознайомитися не лише з мовними, а й культурними та етнографічними особливостями бессарабських українців, відвідали чимало пам’ятних місць та принад краю. У результаті експедицій зібрано понад 30 годин якісних фонозаписів діалектного мовлення, що увійдуть до національного фонофонду НАН України.

За давньою традицією дослідники зупинилися у спортивно-оздоровчому таборі ІДГУ «Івушка», який гостинно зустрів практикантів.

Від імені учасників групи висловлюємо щиру подяку за підтримку в організації поїздки ректору ІДГУ проф. Кічуку Я.В., проректору з науково-педагогічної роботи проф. Циганенко Л.Ф., за теплий прийом – директору табору «Івушка» Мельничуку І.П., адміністрації Десантненської та Лісківської сільських рад, працівникам інших осередків культури баз практики, діалектоносіям, всім, хто сприяв збору діалектного матеріалу, окремо – художньому керівникові будинку культури с. Десантне Афанасенко Наталії Прокопівні.

 

 

Делюсто М.С., доцент
Фото:
Олена Генова,
Катерина Дакі,
Надія Кравченко
студенти 241 групи