В ІДГУ проведено круглий стіл «Інструменти взаємодії громади та влади на місцевому рівні»

11 квітня 2017 року в ІДГУ в рамках проекту «Місія Центру Громадянських Ініціатив» відбувся круглий стіл з теми «Інструменти взаємодії громади та влади на місцевому рівні» за участю голови неурядової організації «Центр громадянських ініціатив» Віталія Загайного та громадських активістів, волонтерів, активних громадян, журналістів міста Ізмаїл.
Під час круглого столу обговорювалися цінності та принципи організації співпраці між неурядовими організаціями та місцевим самоврядуванням, предмет та завдання співпраці, соціальні механізми та інструменти виконання сформованих завдань.

Віталій Загайний, розповідаючи про використання інструменту «Громадська ініціатива», зауважив, що українське законодавство пропонує чимало важелів впливу громади на рішення влади. «Ми закликаємо громадян брати ініціативу у свої руки. Інколи влада може банально не знати про те, що для мешканців важливіше, що їх турбує», — наголосив він.

Віталій Загайний поділився досвідом поширення практик використання інструментів е-демократії, підготовки проектів локальних нормативних актів, формування мережі місцевих активістів, готових до запровадження інструментів е-демократії в регіоні – мети проекту «Е-демократія – нові можливості для громад!».

Упродовж зустрічі учасники дізналися, що в останні роки українці створили ряд вдалих прикладів самоорганізації — це допомога військовим, підтримка тимчасово переміщених осіб, боротьба з незаконними забудовами.

«Зараз життя вимагає від нас уваги до місцевої влади. Насамперед, це — контроль за використанням бюджетних коштів, комунального майна та землі.

Якщо ви маєте цікаві ідеї, бажаєте спільно творити місто, у якому живете, вболіваєте за впровадження нових проектів, — долучайтесь до проекту. Ви отримаєте інструмент прямого впливу на те, як саме витратити частину коштів міського бюджету на важливі справи», — зауважив Віталій.

Також, на його переконання, контроль з боку громадянського суспільства — це найефективніший засіб протидії корупції та розтягування бюджетних коштів.

Учасники круглого столу обмінювалися думками, обговорювали різні проблеми сьогодення та пропонували шляхи їх вирішення.