Талановита студентська молодь – надійне майбутнє університету

Ті, що шукають премудрість, знайдуть»

(Притчі Соломона, 8:17).

Рівень кожного вищого навчального закладу визначається насамперед його науковим потенціалом. Свого часу М. Грушевський цілком справедливо зазначав, що університет є не лише школою, але й науковою інституцією, що дає можливість «свобідно віддаватися вищим духовним інтересам, науковим студіям». Відтак життєдіяльність і затребуваність вишу великою мірою зумовлена науковою перспективою. І, безсумнівно, «пальма першості» тут належить талановитій студентській молоді. Тож, невипадково уже впродовж тривалого часу Міністерство освіти і науки України модерує усеможливі студентські наукові форуми.

 

На особливий статус у цьому плані претендує щорічний Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей. Цьогоріч він проводився в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Наш рідний виш заявив про себе не тільки високим рівнем наукових досліджень талановитої молоді, але й цікавою презентацією унікального й колоритного культурно-мистецького ландшафту Українського Придунав’я.

 

Студентка 1 курсу магістратури факультету української філології та соціальних наук Інна Усатенко (науковий керівник – проф. Райбедюк Г. Б.) представила свої наукові спостереження над художньо-естетичними пошуками відомої ізмаїльської поетеси Таміли Кібкало, здобувши диплом переможниці ІІІ ступеня. Відрадно також, що роботу виконано в межах нині діючого наукового проекту ІДГУ «Регіональна література і живопис етнічних груп Українського Придунав’я як засіб формування колективної ідентичності локального соціуму».

 

Тож, побажаймо молодій дослідниці невпинного руху вперед, здобування крок за кроком наукових вершин, ненастанного прагнення все нових і нових пошуків, бо ж відомо, «ті, що шукають премудрість, знайдуть» (Притчі Соломона, 8:17).

Професор Галина Райбедюк