Центр української мови і культури в ІДГУ

Ураховуючи необхідність повноформатного удержавлення української мови в багатомовній Південній Бессарабії, розширення сфер її використання відповідно до Конституції України, консолідації суспільства, формування і захисту національного мовно-інформаційного простору, посилення національної безпеки і суверенітету України в регіоні, рішенням вченої ради (протокол № 5 від 07 лютого 2019 року) в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті розпочато роботу Центру української мови і культури.

 

Центр української мови і культури сприятиме: гармонізації мовної ситуації і мовних питань, досягненню реального домінування якісної українськомовної освіти в регіоні; розвитку науки, виховного процесу і профорієнтації в ІДГУ; розширенню використання української мови засобами масової інформації в регіоні та підвищенню рівня грамотності працівників місцевих ЗМІ.

 

Центр української мови і культури організує роботу безкоштовних курсів навчання української мови для: працівників державних адміністрацій, депутатів місцевих рад та працівників органів самоврядування; працівників закладів освіти регіону (на виконання наказу МОН №1152 від 27.09.2016 р. щодо розширення сфери застосування державної мови в закладах освіти); працівників інших державних і недержавних закладів, рівень володіння яких державною мовою необхідно підвищити; вчителів закладів середньої освіти, які працюють в регіоні у школах з різною рідною мовою.

 

Центр української мови і культури надає безкоштовні консультації з української мови та літератури для успішного складання ЗНО та вступу в ІДГУ.

 

Початок навчання – 2 березня 2019 року.

Заявки на навчання приймають за адресою: м. Ізмаїл, вул. Рєпіна, 12, корп. 1, ауд. 410 або на e-mail: kaf_ukr_movlit@ukr.net

Оргкомітет