З 25 по 28 квітня 2017 викладачі факультету іноземних мов мали нагоду ознайомитися з роботою колег з університету «Дунеря де Жос» (м. Галац, Румунія). Наше знайомство зі студентами та викладачами філологічного факультету розпочалося зі студентської конференції, присвяченої літературному доробку У. Шекспіра. Ми були приємно вражені високим науковим рівнем студентських доповідей та креативною драматизацією за мотивами п’єси  У. Шекспіра «A Midsummer Night’s Dream».

Програма перебування в Румунії також передбачала знайомство з методикою викладання іноземної мови (англійської, французької, румунської). Викладачі англійської мови мали можливість відвідати заняття з англійської літератури викладача Л.Некули (Lidia Necula), побували на лекції професора І. Мохор (Ioana Mohor) з історії літератури, ознайомилися з унікальною методикою викладання граматичних аспектів англійської мови професора Ф. Попеску (Floriana  Popesku).

Викладачі французької мови також відвідали лекції, практичні та семінарські заняття, що проводилися найдосвідченішими спеціалістами факультету іноземних мов університету «Дунеря де Жос». Так, яскраві враження справили лекції з дидактики доктора А. Вілку (Angelica Vilcu, Conf. Dr.) та лексикології професора В. Лукателлі (Virginia Lucattelli, Prof. Dr.), на яких були практично та переконливо продемонстровано новітні технології навчання іноземної мови. Доброзичлива та демократична атмосфера, що панувала на заняттях, сприяла активному засвоєнню студентами запропонованого матеріалу.

Великий інтерес викликало знайомство з центром французької мови (Centre de réussite universitaire), який очолює доктор філологічних наук А.- О. Ганя (Alina Elena Ganea, Prof. Dr.), котра представила програму центру («Journées de la Francophonie») та діяльність міжнародної агенції «Agence Universitaire de la Francophonie».

За запрошенням керівництва університету «Данубіус» члени нашої делегації зустрілися з представниками адміністрації означеного університету –проректором з міжнародних відносин Є. Марінеску (Emanuel Marinescu) та А.-Ж. Міхай (Ana-Juliana Mihai) з метою обговорення спільних проектів у галузі лінгвістики та культурології.

Викладачі румунської мови ґрунтовно ознайомились з методикою її викладання. Цікаво була проведена лекція із синтаксису професора К. Раковице (Cătălin Racoviţă, Prof. Dr.). Дж. Некула (Gina Necula, Conf. Dr.) та І. Апостолату (Ionel Apostolatu, Conf. Dr.)) оригінально представили заняття з румунської мови для іноземних студентів.

Насиченою була і культурна програма нашого візиту до Румунії. Ми були вражені визначними архітектурними та історичними пам’ятками м. Галац, отримали естетичну насолоду від відвідування Ботанічного саду, познайомилися з історією створення Румунії в історичному музеї  Александру Іон Куза.

Хочеться висловити вдячність ректорові ІДГУ професорові Кічуку Я.В., ректорові університету «Дунеря де Жос» професорові Юліану Габрієлу Бирсану (Julian Gabriel Bârsan, Professor PhD)  та координаторові проекту Джині Аврорі Некулі (Gina Aurora Necula, Conf. Dr.) за надану можливість ознайомитися з передовим досвідом наших румунських колег та сподіваємося, що ми і надалі будемо співпрацювати та розширювати професійні контакти в царині науки та освіти.

Викладачі факультету іноземних мов